Medicum radioloogia uuringud, MRT, kpmpuutertomograafia.

Uuringud ja diagnostika

Medicum radioloogia uuringud, MRT, kpmpuutertomograafia.

Pakume nii tasulisi kui Tervisekassa kindlustuse raames teostatavaid uuringuid. Medicumis on olemas radioloogia osakond, labor ja mitmed teenused tervise uurimiseks.

< Tagasi

Gastroskoopia

Saatekiri vajalik
Lasnamäe

Gastroskoopia käigus saab arst ülevaate söögitoru, mao ja kaksteistsõrmiksoole seisukorrast.


Uuring, mille käigus saab arst ülevaate söögitoru, mao ja kaksteistsõrmiksoole seisukorrast. Uuringu käigus viiakse suu kaudu makku gastroskoop -elastne ja painduv instrument, mille otsas on imepisike kaamera.

Selle uuringuga saab selgitada ülakõhuvalu, iivelduse, oksendamise, neelamishäirete põhjusi,  leida haiguslikke muutusi söögitorus, maos või kaksteistsõrmiksooles, võtta proovitükke (biopsia) diagnoosi täpsustamiseks.

Enne uuringut

  • Magu peab olema tühi, ei tohi vähemalt 12 tundi enne süüa ega juua; 
  • eemaldada prillid ja hambaproteesid; 
  • teavitada arsti, kui patsient tarvitab verd vedeldavaid ravimeid;
  • võimalusel on soovitav tulla uuringule saatjaga, kes hoolitseb patsiendi eest pärast uuringut.

Uuringu ajal

Uuringu ajal lamab patsient uuringuvoodil rahulikult vasakul küljel. Gastroskoobi sisestamine ei ole valulik, kuid see võib olla ebameeldiv kaasneva okserefleksi tõttu. Seda saab vältida hingates läbi suu, lastes ülakeha vabaks ning mitte neelates sülge, vaid lastes sellel välja voolata. Patsiendile pakutakse ka pihustatavat valuvaigistit, mis muudab suu ja kurgu tuimaks (enne seda täpsustatakse allergia olemasolu). 

Uuringu ajal viiakse makku õhku, et magu venituks ja limaskest oleks arstile nähtav. Õhk maos tekitab täiskõhu tunde, uuringu järgselt võib sisse viidud õhk suu kaudu väljuda.

Pärast uuringut

Peale uuringut võib patsient tunda kerget ebamugavustunnet neelus ja täiskõhutunnet õhu viimisest makku. Enamasti mööduvad kaebused mõne tunni jooksul.

Peale kohalikku tuimestit ei tohi süüa ega juua umbes 30 minutit. Biopsiate võtmise järgselt tuleb vältida kuumade söökide ja jookide tarbimist, kuna võib tekkida veritsuse oht. Kui raviprotseduuri ajal manustati patsiendile rahustit, ei tohi samal päeval autot juhtida, sest ravim vähendab reaktsioonikiirust.

Kestvus

Uuring kestab umbes 10 minutit.

Arstile

Laadi alla nõusolekuvorm: