Medicumi pererastid Turbas

Perearstikeskus on esmaseks kontaktiks iga terviseprobleemi korral terve elu vältel. Medicumi perearstikeskusel on tänu Medicumi valdkondade mitmekesisusele parimad kaasaegsed võimalused haiguste diagnoosimiseks, raviks, hilisemaks jälgimiseks ja taastusraviks.

Kuidas perearsti ja pereõe vastuvõtul abiks oleme?

Perearsti või pereõe poole tasub alati pöörduda nii ägeda haigestumise korral, krooniliste probleemidega kui ka erinevateks tervisekontrollideks ja vaktsineerimiseks.

Sõltuvalt tervisemurest suunab perearst vajadusel patsiendi edasi eriarsti vastuvõtule. Meie perearstide eeliseks on võimalus suunata patsiente vajalikele diagnostilistele uuringutele ja erinevate spetsialistide konsultatsioonile Medicumi-siseselt. Nii pakume patsientidele terviklikku tervise teekonda.

Kergemate, iseparanevate haiguste raviks piisab tavaliselt apteegist kättesaadavast abist. Kui aga näiteks külmetushaigus kestab väga pikka aega või on äärmusliku loomuga, tasub kindlasti pöörduda perearsti poole.

Muuhulgas tegeleb peremeditsiin:

  • Viime läbi tervisekontrolle erinevate tõendite jaoks: mootorsõidukijuhi tervisetõend, relvaloa tervisetõend, tõend kaitseväkke astumiseks, töövõimetusleht jm.
  • Diagnoosime ja ravime enamuse ägedaid ja kroonilisi haigusi – vajadusel suuname eriarsti konsultatsioonile.
  • Vaktsineerime erinevate nakkushaiguste vastu.
  • Nõustame terveid inimesi ja teeme regulaarseid tervisekontrolle nii lastele kui täiskasvanutele.
  • Jälgime kroonilisi haiguseid.
  • Väljastame kordusretsepte.
  • Pakume nõu haiguste, vigastuste või mürgistuste ennetamiseks.
  • Nõustame toitumise, töö- ja elukorralduse ning käsimüügis olevate ravimite osas.

Medicum Turba perearstid ja vastuvõtuajad

Perearsti või pereõe vastuvõtule tuleb alati ette registreerida. Kui Te ei saa tulla vastuvõtule kokkulepitud ajal, siis palun tühistage oma aeg esimesel võimalusel.

Perearstikeskuses on tervisega seotud probleemide või küsimuste lahendamisel esmaseks kontaktisikuks Teie pereõde.  

EsmaspäevTeisipäevKolmapäevNeljapäevReede
Jevgeni Aksenenka
nimistu asendusarst
10-148-128-1214.30–18.308-12
Tiina Saun
pereõde
8-168-168-1610-188-16

Aja broneerimine

Mis on digiretsept?

Retseptiravimite määramisel väljastab perearst patsiendile digiretsepti. See tähendab, et ravimi saamiseks apteegist peab patsient esitama vaid oma ID-kaardi, mille alusel väljastatakse ravim. Retsept paberkandjal ei väljastata (v.a. erandjuhtudel).

Kõiki oma ja lapsega seotud digiretsepte näed riiklikes portaalides eesti.ee ja terviseportaal.ee. Digiretsept on üleriigiline e-tervise lahendus.

Mis on digisaatekiri?

Digisaatekirjaga suunab arst teid eriarsti vastuvõtule edastades terviseandmed ja põhjendades suunamise vajaduse digitaalselt. Digisaatekirja kasutamisel ei ole paberkandjal saatekiri vajalik, kuid soovi korral saab selle välja printida. Alles pärast seda, kui perearst on saatnud tervise infosüsteemi digisaatekirja, saate broneerida aja vastuvõtule vastavalt enda eelistatud või arsti soovitatud raviasutuses.

Loe lähemalt >

Mis on e-konsultatsioon?

E-konsultatsiooni käigus konsulteerib perearst eriarstiga teie tervisemure teemal. See tähendab, et perearst saab küsida konkreetse eriala arsti nõu ilma teid koheselt vastuvõtule suunamata. Konsultatsiooni vastuse saadab eriarst tervise infosüsteemi, mis on nähtav ka patsiendile terviseportaal.ee keskkonnast. Eriarst võib määrata ka vastuvõtu vajaduse, juhul kui konsultatsioonist ei piisa. E-konsultatsiooni puhul saab eriarst ka teie kontaktid, et vajadusel ühendust võtta.

Perearsti teenused

Medicum kesklinna esindus Stockmanni 5.korrusel

Tervisetõendid

Perearstikeskus tegeleb erinevate tervisetõendite väljastamisega täiskasvanutele ja lastele.

Vaktsineerimine

Pakume erinevaid vaktsiine nii täiskasvanutele, rasedatele kui lastele.

Küsimustikud

Erinevate tervisemuredega ning õige abi saamiseks on võimalik ennast testida erinevate küsimustike abil.