Medicum-optometrist-silmaarst-prillid-prillipood

Nägemine ja silmad

Medicum-optometrist-silmaarst-prillid-prillipood

Meil töötavad nii kogenud optometristid kui silmaarstid. Pakume teenuseid Lasnamäe esinduses. Optometrist aitab eelkõige nägemise kontrollimisega ning silmaarsti poole tasub pöörduda tõsisemate haiguste korral.

Millal aitab optometrist, millal silmaarst?

Optometristid ja silmaarstid mõlemad tegelevad silmade tervisega, kuid nende pädevused ja fookused erinevad veidi.

  • Optometristid on spetsialiseerunud nägemise hindamisele, prillide ja kontaktläätsede välja kirjutamisele ning silmade tervise üldisele hooldusele. Nende pädevus on piiratum võrreldes silmaarstidega.
  • Silmaarstid on meditsiinidoktorid, kes on spetsialiseerunud silmahaigustele, silmade struktuuri ja funktsiooni sügavamale uurimisele ning raskemate silmahaiguste diagnoosimisele ja ravile.

Kui teil on nägemishäired või vajate nägemise parandamist (prillide või kontaktläätsede jaoks), on optometrist tavaliselt esimene valik. Kui aga tekivad silmahaigustega seotud tõsisemad probleemid või vajate meditsiinilist ravi, peaks teid nägema silmaarst, kuna neil on pädevus teha täpsemaid diagnoose ja pakkuda vajalikku ravi. Kuid alati on hea konsulteerida arsti või spetsialistiga, et saada konkreetseid soovitusi ja nõuandeid vastavalt teie olukorrale

Medicum silmaarsti vastuvõtt, optometrist ja prillid

Vastuvõtud ja teenused

Optometrist

Optometristid hindavad nägemist ja tuvastavad nägemishäireid ning kirjutavad välja prille või kontaktläätsi nende probleemide korrigeerimiseks. Medicumi optometristid viivad läbi ka kuiva silma diagnostikat.

Silmaarst ja -õde

Silmaarstidid tegelevad tõsisemate silmade haiguste, nägemise häirete ning silmade struktuuri ja funktsiooni uurimise ja raviga. Osade protseduuridega on abiks silmaõde.

Prillipood ja prillide väljastamine

Medicumi Lasnamäe kliinikus tegutseb ka prillipood, kus on võimalik lisaks optometristi vastuvõtule leida omale ka sobivad prillid. Prillipoest leiab midagi igale maitsele – pakume mitmeid erinevaid brände ja stiile.

Prillipood asub 1. korrusel Punane 61 ja Vilisuu 6 hoonete vahelises käigus kohviku kõrval.

Oleme avatud E-R 9.00 – 17.00

Uuringud

20 €
Lasnamäe

Kuiva silma diagnostikat teostatakse optometristi vastuvõtu käigus. Uuringu eesmärk on hinnata silma pindade niiskust ja silmade üldist tervist. 

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601
25 €
Lasnamäe

Nägemiskontrolli teostab optometrist vastuvõtu käigus, kelle põhitöö on inimeste nägemisteravuse, valguse-, värvi- ja vormitaju uurimine ja korrigeerimine ning silmatervisealane nõustamine. Samuti uute prillide või kontaktläätsede välja kirjutamine. Üldjuhul tegeleb optometrist tervete silmadega, aga kui nägemiskontrolli käigus peaks ilmnema silmahaigusele viitav seisund, soovitab ta kindlasti täiendavaid uuringuid silmaarsti juures. 

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601
3 €
Lasnamäe

Silmarõhu mõõtmist teostab silmaõde. Silmarõhu mõõtmine on protseduur, mida kasutatakse silma siserõhu hindamiseks. See aitab õigeaegselt jälile saada kõrgenenud silma siserõhule ja seeläbi ära hoida glaukoomi ehk rohekae teket. Algava glaukoomi esmaseks tunnuseks on just silmasisese rõhu tõus, kahjustub nägemisnärv ning seetõttu kujuneb vaatevälja kahjustus. 

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601