Placeholder_Medicum

Endokrinoloog

Placeholder_Medicum

Uus teenus kesklinnas! Hormoonide ja ainevahetusega seotud häirete diagnoosimiseks ja raviks tasub pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule.

Endokrinoloog aitab ainevahetuse ja hormoonidega seotud tervisemuredega

Endokrinoloog on arst, kes tegeleb ainevahetuse ja endokriinsüsteemi häirete diagnoosimise ja raviga. Endokriinsüsteem hõlmab näärmekudet, mis toodab hormoone, millel on oluline roll väga paljudes keha ja aju funktsioonides.

Medicumi Endokrinoloog Dr Hiie Wipf tegeleb nii nendega, kellel tervis hea ja soov püsida tippvormis, kui ka nendega, kes otsivad põhjust ja lahendust oma kroonilisele tervisemurele.

Dr Hiie Wipf Endogrinoloog

Dr Hiie Wipf

Dr Hiie Wipf on laialdase kogemusega endokrinoloog Tallinnas. Dr Hiie Wipfil on mitukümmend aastat kogemust ainevahetusprobleemide ravis ning ta on töötanud nii Eestis kui Prantsusmaal.

Dr Wipf on lõpetanud Tartu Ülikooli ning täiendanud end hormoonravi alal Belgias. Aastatel 2017-2019 läbis ta Pariisis uudse arstide täiendõppe anti-aging meditsiini alal. 

Vastuvõtud

110 €
Kesklinn

Endokrinoloog viib hormoonidega seotud tervisemure tuvastamiseks läbi põhjaliku hindamise, teeb vajalikud testid ja määrab individuaalselt kohandatud ravi. Vastuvõtu hinnale võivad lisanduda tasud uuringute ja analüüside eest.

Kuna igal hormoonil on kehas oma ülesanded, on endokriinhaiguste sümptomid väga mitmekesised ja ei piirdu ülalloetletuga. Kui Teil esineb teadaolevalt hormonaalseid probleeme või kahtlustate endokriinsüsteemi häireid, siis tasub tulla endokrionoloogi vastuvõtule konsultatsiooniks.

Endokrinoloogi tasuline vastuvõtt tähendab kiiret abi kättesaadavust.


Aja broneerimine

+372 605 0601

Millal tasub endokrinoloogi poole pöörduda?

Endokrinoloogia on eriala, mis uurib endokriinsüsteemi ja selle osade ehitust, funktsioone, hormoone ja diagnoosib ja ravib nendega seotud haiguslikke seisundeid.

  • Kilpnäärme häired: Sümptomid nagu väsimus, kaalukaotus, kaela turse või kaela valu, keskendumisraskused, liigne higistamine, südamekloppimine, käte värisemine, aga ka vastupidi -kaalu tõus, külmakartlikkus, paksenenud ja kare nahk, unisus ja väsimus võivad viidata kilpnäärme probleemidele.
  • Diabeet: Endokrinoloog on ekspert diabeedi diagnoosimisel ja ravimisel. Diabeedile võivad viidata suurenenud janu, rohke urineerimine ja näljatunne, kaalulangus ilma selge põhjuseta, kaalutõus (iseäranis diabeedi avaldumisele eelnevas staadiumis), aeglane haavade paranemine.
  • Hüpofüüsi ehk ajuripatsi häired: Selle märgiks võivad olla kasvuhäired, jõuetus, ebatavaline piimaeritus rinnanäärmetest, menstruatsioonitsüklite häired, viljatus, käte-jalgade suurenemine ja näojoonte robustsemaks muutumine, püsivad peavalud.
  • Neerupealiste häired: kõhnumine ja jõuetus, naha värvuse muutused (näiteks naha suurenenud pigmenteerumine või punakaslillad venitusarmid), rasvkoe ladestumine kehatüvele-turjale-näole, lihasnõrkus, ebatavaline karvakasv.
  • Kõrvalkilpnäärmete häired: Kõrvalkilpnäärmed ehk paratüreoidnäärmed reguleerivad kaltsiumi ja fosfori ainevahetust kehas. Kui kõrvalkilpnäärmed ei toimi korralikult, võivad tekkida mitmesugused häired. Mõned viited võimalikele sümptomitele on ületalitluse puhul lihasnõrkus, väsimus, luuvalu, seedetrakti probleemid ja neerukivid, alatalitluse puhul lihaskrambid, lihaspinge, tuimus, sügelus, ärevus, käte ja jalgade surin.
  • Kaaluprobleemid: Nii liigne kaal kui ka ebatavaliselt madal kaal võivad viidata tervisemuredele, millega endokrinoloog saab abiks olla.
  • Juuksekasvu probleemid või juuste väljalangemine: Need on sagedased sümptomid paljude hormonaalsete häirete puhul – kilpnäärme alatalitlus või ületalitlus, neerupealiste ja hüpofüüsi häired, polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS), menopaus või muud hormonaalsed muutused.

Seotud uuringud

Kesklinn
Lasnamäe

Analüüse on võimalik anda nii arsti saatekirjaga kui tasulisena ilma saatekirjata. Tervisekaebuste korral soovitame kindlasti enne analüüside andmist külastada oma arsti.

Loe edasi >


Aja broneerimine

Analüüse võetakse jooksvas järjekorras ja eelnevalt registreerida ei ole vaja.
Saatekiri vajalik
Lasnamäe

MRT uuringuga saab inimkeha siseorganite pehmetest kudedest, närvidest, lihastest jne. teha kahe-kolmemõõtmelisi pilte. See võimaldab arstidel täpsemini tuvastada võimalikke muutusi organites ja diagnoosida erinevaid haigusi. Oluline on teada, et ei MRT uuringul kasutata ioniseerivat röntgenkiirgust, seega on protseduur ohutu ja ka valutu. 

Loe uuringust lähemalt >

Info kolleegile >


Aja broneerimine

+372 605 0759