Medicum fleboloogi ehk veresoontekirurgi vastuvõtt

Veresoontekirurgia

Medicum fleboloogi ehk veresoontekirurgi vastuvõtt

Veresoontekirurgi ehk fleboloogi poole tasub pöörduda nii meditsiiniliste kui kosmeetiliste probleemidega, mis on seotud veresoontega.

Millal tasub veresoontekirurgi ehk fleboloogi poole pöörduda?

Veresooned on kehas olevad torud, mis kannavad verd südamest ja südamesse ning hõlmavad artereid, veene ja kapillaare. Veresoontekirurg ehk fleboloog spetsialiseerub erinevate veresoonte haiguste ravimisele nii meditsiinilistel kui esteetilistel põhjustel. Veenihaigused on seotud arterite ja veenide ahenemise, laienemise või blokeerimisega.

Veenilaiendid (varikoos) esinevad kõige sagedamini säärtel ja reitel, kuid võivad esineda ka kätel. Veenihaigusega seostavad patsiendid mitmesuguseid sümptomeid, sh kogu jala turse, valu, krambid, raskustunne jalgades ja väsimus, nahasügelus jne.  Meie veresoontekirurgi poole võib pöörduda nii meditsiiniliste kui kosmeetiliste probleemidega.

Veenihaiguste põhjused:

  • pärilikkus
  • pikaajaline püsti seismine (nö seisev töö – müüjad, teenindajad)
  • istuv eluviis
  • rasedus
  • ülekaalulisus.

Veresoontekirurgi ehk fleboloogi vastuvõtul viime läbi erinevaid protseduure

  • Skleroteraapia –  kasutatakse eelkõige pindmiste veenilaiendite korral. Protseduuri käigus süstitakse ravimit veeni ja selle tulemusena veen sulgub ning veri hakkab voolama läbi tervete veenide. Peale protseduuri peab patsient kandma kompressioontooteid (nt sukad, sukkpüksid, põlvikud). 
  • Miniflebektoomia – kasutatakse nähtavate veenikomude puhul. Protseduuril eemaldatakse u 1 mm avade kaudu haige veen, avad on väga väikesed, seega ei jää tavaliselt jalgadele arme. Kirurg kasutab kohalikku tuimestust. Pärast protseduuri saab patsient koheselt liikuda, kuid peab kandma kompressioontooteid.
  • Flebektoomia – pindmiste haigete veenide kirurgiline eemaldamine, protseduur tehakse lokaalse tuimestusega.

Patsiente võtavad vastu veresoontekirurgias

Dr Argo Aru

Dr Tiiu Rehe

Vastuvõtud

Veresoontekirurgi ehk fleboloogi vastuvõtt Dr Argo Aru

50 €
Kesklinn

Vastuvõtu hinnale võivad lisanduda vajalike uuringute ja analüüside tasud vastavalt hinnakirjale.


Vastuvõtu hinnale võivad lisanduda vajalike uuringute ja analüüside tasud vastavalt hinnakirjale.


Aja broneerimine

+372 605 0601

Seotud uuringud

Saatekiri vajalik
Lasnamäe

Kompuutertomograafia uuring võimaldab arstidel saada kiht-kihilt pilte ja visualiseerida erinevaid inimese kudesid, nagu luud, elundid, veresooned ja pehmed koed. See aitab diagnoosida haigusi, jälgida ravi, hinnata vigastusi ja juhendada kirurgilisi protseduure.

Loe uuringust lähemalt >

Info kolleegile >


Aja broneerimine

Kompuutertomograafia kabinet (töötab graafiku alusel):
+372 605 0792
Üldregistratuur:
+372 605 0601
Saatekiri vajalik
Lasnamäe

MRT uuringuga saab inimkeha siseorganite pehmetest kudedest, närvidest, lihastest jne. teha kahe-kolmemõõtmelisi pilte. See võimaldab arstidel täpsemini tuvastada võimalikke muutusi organites ja diagnoosida erinevaid haigusi. Oluline on teada, et ei MRT uuringul kasutata ioniseerivat röntgenkiirgust, seega on protseduur ohutu ja ka valutu. 

Loe uuringust lähemalt >

Info kolleegile >


Aja broneerimine

+372 605 0759
Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Röntgenuuring on laialt levinud uurimisviis, kus kasutades röntgenkiirgust vaadatakse n-ö inimese sisse ja saadakse digitaalne piltkujutis (röntgenülesvõte), millelt radioloog ja/või raviarst saab vajaliku info patsiendi edasiseks raviks. Vastuvõtt röntgenisse toimub saatekirja alusel elavas järjekorras.

Loe edasi >


Aja broneerimine

Nii Lasnamäel kui kesklinnas teenindame elavas järjekorras.
Kesklinna on võimalik aeg ka ette broneerida iseteeninduses või helistades +372 605 0601.
Teenindame ka teiste asutuste poolt väljastatud saatekirjaga patsiente.
Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Ultraheliuuringu ehk sonograafiaga uuritakse näiteks kõhu piirkonda (sapipõis, maks, kõhunääre, neerud), kaela piirkonda, veresooni ja verevoolu, lihaseid ja liigeseid.  Uuringul hinnatakse organite kuju, suurust ja struktuuri ning verevoolu suunda ja kiirust veresoontes.

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601