Uuringud ja diagnostika

Pakume nii tasulisi kui Tervisekassa kindlustuse raames teostatavaid uuringuid. Medicumis on olemas radioloogia osakond, labor ja mitmed teenused tervise uurimiseks.

Naiste tervise uuringud

2024. aastal on kutsutud emakakaelavähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised sünniaastaga 1959, 1964, 1969, 1974, 1979, 1984, 1989, 1994.

Sõeluuringus osalemine aitab võimalikud rakumuutused ja vähieelsed seisundid avastada varakult, mil need on ravitavad. Kõrge riskiga viirusetüvede olemasolu organismis saab avastada uuringuga, mida nimetatakse HPV-uuringuks. HPV uuring sarnaneb günekoloogilise läbivaatusega, mille käigus võetakse emakakaela limaskestadelt väikese harjakesega proov.

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601
Saatekiri vajalik
Lasnamäe

Kolposkoopia on emakakaela uuring, mida teostatakse naistearsti või ämmaemanda suunamisel.

Uuringut viiakse läbi kolposkoobi abil (spetsiaalne mikroskoop), mis aitab tuvastada muutuseid emakakaelas. Uuring sarnaneb günekoloogilisele läbivaatusele ja võtab aega 15–20 minutit. Uuringut ei tehta menstruatsiooni ajal.

Loe edasi >


Aja broneerimine

Naistearsti vastuvõtt >
+372 605 0601
Saatekiri vajalik
Lasnamäe

Kardiotokograafia uuring ehk KTG annab ülevaate, kuidas tunneb ennast emaüsas kasvav loode, kuidas reageerib emakas loote liigutustele, kuidas reageerib loode emaka toonustele, millise intervalliga käivad emaka toonused, kas loode on aktiivne ja liigutab. 

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601

Sünnieelne loote kromosoomhaiguste sõeluuring annab lapseootel naisele võimaluse kontrollida oodatava lapse tervislikku seisundit lisaks tavapärasele rasedate sõeluuringule. Tervisekassa kompenseerib testi rasedatele, kellel on OSCAR testiga leitud kõrgenenud loote kromosoomhaiguse risk.

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601
Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Vaginaalset ehk tupesisest ultraheliuuringut teostatakse vajadusel naistearsti vastuvõtu käigus. See võimaldab näha emakaõõnt seestpoolt ja aitab diagnoosida günekoloogilisi kõrvalekaldeid, teha kindlaks rasedust, avastada kasvajaid.

Loe edasi >


Aja broneerimine