Taastusravi protseduurid ja -massaažid
Taastusravi osana pakume erinevaid elektriravi võimalusi ning massaaže.
Millal on abiks erinevad taastusravi toetavad protseduurid ja ravimassaažid?
Iga taastumise teekond on erinev ning seetõttu on sõltuvalt vigastusest või haiguse keerukusest raviplaanis sageli mitmeid erinevaid samme. Pakume patsientidele mitmeid raviprotseduure ja -massaaže, mis on abiks taastumisel. Kõige sobivamad protseduurid aitab määrata teie füsioterapeut või arst.
Osa protseduure on saadaval ilma saatekirjata broneerimiseks – kinesioteipimine, venitusravi ja ravimassažid. Erinevatele elektriravi protseduuridele suunab teid alati arst.
Tervikliku raviplaani saamiseks tasub esmalt pöörduda füsioterapeudi või taastus- ja spordiarsti poole.
Teenused
Kinesioteip on väga paljude kasutusvõimalustega: fikseerib ja stabiliseerib; kiirendab keha verevoolu, lümfi ja ainevahetuse protsesse; säilitab paigaldamisel keha normaalse dünaamilise liikuvuse. Teenuse hinnale lisandub teibi hind.
Kinesioteip on kangast ja akrüülliimist veniv teip, mida kasutatakse taastusravis ja spordimeditsiinis.
Näidustatud sportlastele ja elukutse esindajatele, kellel tuleb oma töös kokku puutuda sundasenditega ja lihapingetega.
Venitusravi on tehnika, mille korral kasutatakse jõudu venitamaks pehmeid kudesid eemale liigespinnast või luu fragmendist. Toimub loomulik venitus oma keharaskusega.
Selja venituse eesmärgiks on valu leevendamine ja funktsiooni parandamine. Venituspingil saab teha aktiivseid venitusharjutusi kinesioterapeudi juhendamisel. Protseduur on hea efektiga ja ohutu. Et venituse mõju hoida, tuleb läbida venitusravi kuurina 5–10 korda.
Soovitav on lisada kompleksi lihaseid tugevdavad harjutused (füsioteraapia), massaaž ja kinesioteipimine. Kõik need protseduurid kokku aitavad kordades rohkem hoida venitusel saavutatud efekti.
Ravimassaaž keskendub kliendi/patsiendi tugiliikumiselundite, aga ka teiste organsüsteemide (seedeelundid, hingamiselundid, südame- veresoonkonna elundid jt) funktsionaalsuse tagamisele.
Ravimassaaži tagajärjel toimuvad organismi füsioloogilised ja funktsionaalsed muutused. Näidustusteks on lihaspinged, skeleti-lihassüsteemi häired (nt. rühivead, ühe kehapoole lihaste liigne pinge), pingepeavalud, aeglustunud soolte peristaltika, immuunsüsteemi nõrkus, väsimus, stress, depressioon.
Elektriravi protseduurid toimuvad vastavalt arsti või füsioterapeudi suunamisele kava alusel.
Saatekirjaga patsientidele pakume protseduuridena patsientidele diadünaamikat, elektroforeesravi, fonoforeesi, galvanisatsioonravi, impulssvooluravi, laserravi ja magnetravi.
Uuringud
Luu tiheduse ja kehakoostise määramiseks kasutame röntgenkiirtel töötavat luudensitomeetrit ehk DXA aparaati. Uuringu abil saab diagnoosida luude hõrenemist ning vajadusel määrata ravi. Lisaks saab uuringuga teada oma kehakoostise, sh rasvaprotsendi ja rasvavaba massi.
Aja broneerimine