Medicum vaimne tervis psühholoogia

Vaimne tervis

Medicum vaimne tervis psühholoogia

Medicumi vaimse tervise meeskond, ehk psühholoogia ja psühhiatria eksperdid, on toeks iga vaimse tervise väljakutsega.

Millal tulla psühhiaatri, psühhoterapeudi või vaimse tervise õe vastuvõtule?

Vaimse tervise muredel on väga mitmeid erinevaid põhjuseid ning neid ei ole võimalik koheselt hinnata. On oluline, et inimene saaks pöörduda õige spetsialisti poole sõltuvalt oma individuaalsest murest.

Vaimne tervis on oluline osa üldisest tervisest ning mõjutab inimese igapäevaelu kvaliteeti ja võimet saavutada oma eesmärke.

Meie vaimse tervise meeskond keskendub teie vaimsele heaolule ja tasakaalule. Pakume väärtuslikku teavet, ressursse ja tuge, et aidata teil hoida ja parandada oma vaimset tervist parimal võimalikul viisil.

Medicum vaimne tervis psühholoog

Igaühel on õigus tunda end hästi ja leida tasakaal oma emotsioonide, mõtete ja suhetega

Seetõttu pakume erinevate ekspertide teenuseid vaimse tervise hoidmiseks ja edendamiseks. Vaimse tervise ekspertide poole tasub pöörduda siis, kui

  • tunnete end emotsionaalselt või psühholoogiliselt ebamugavalt
  • kogete püsivat stressi või ärevust
  • esineb probleeme igapäevaste tegevustega toime tulemisel
  • on keerukusi suhetes teiste inimestega
  • esineb unehäireid, söömishäireid või sõltuvusprobleeme
  • vajate abi traumaatilise sündmuste järel

Vastuvõtud ja teenused

Psühhiaater

Psühhiaater tegeleb psüühikahäiretega, mis vajavad medikamentoosset ravi. Vajadusel suunab arst kliinilise psühholoogi uuringutele psüühilise seisundi hindamiseks ja diagnoosi püstitamiseks. Psühhiaater hindab seisundi raskusastet. Psühhiaatri vastuvõtule saab registreeruda ilma saatekirjata.

Psühhoterapeut

Psühholoogia alal aitavad meie psühhoterapeudid ja vaimse tervise õed. Vaimse tervise õde on eriväljaõppega spetsialist, kes hindab ja nõustab nii lapsi kui täiskasvanuid vaimse tervise sh psüühikahäire seisundist lähtuvalt.

Vaimse tervise õde

Vaimse tervise õde on eriväljaõppega spetsialist, kes hindab ja nõustab nii lapsi kui täiskasvanuid vaimse tervise sh psüühikahäire seisundist lähtuvalt.