Medicum vaimne tervis psühholoogia

Vaimne tervis

Medicum vaimne tervis psühholoogia

Medicumi vaimse tervise meeskond, ehk psühholoogia ja psühhiatria eksperdid, on toeks iga vaimse tervise väljakutsega.

Psühhiaater aitab diagnoosida ja ravida psüühikahäireid

Inimene saab oma seisundit ja käitumismustreid paremini mõistes paljuski oma toimetulekut parandada.   

Psühhiaater aitab hinnata inimese psüühilist seisundit tema vaevuste, seisundihindamise ja üldise toimetuleku põhjal. Vajadusel soovitab täiendavaid uuringuid. Psüühikahäirete diagnoosimisel ja ravis võtab psühhiaater arvesse patsiendi varasemast elukäiku ja suhteteid päritoluperega.

Psühhiaater jälgib koos vaimse tervise õega ravi tõhusust ja patsiendi toimetulekut, vajadusel suunab täiendavatele uuringutele ja soovitab sobivaid sekkumisi raviks.

Millal tasub tulla psühhiaatri vastuvõtule?

  • Psüühikahäirete sümptomide kogemine – kui teil esineb depressiooni, ärevuse, paanikahoogude, bipolaarse häire, skisofreenia või mõne muu psüühikahäire sümptomeid nagu pidev kurbus, lootusetuse tunne, ärevus, pidev mõtete virr-varr, hallutsinatsioonid või mäluhäired.
  • Suutmatus toime tulla igapäevaeluga – kui teie vaimse tervise probleemid mõjutavad teie suutlikkust toime tulla töö, kooli, suhete või muude igapäevaelu kohustustega ning takistavad teie normaalset toimimist.
  • Enesetapumõtted või enesevigastamine – Kui teil tekivad mõtted enese kahjustamisest või enesetapust, on oluline kohe otsida professionaalset abi, et saada vajalikku tuge ja ravi.
  • Ravimite kõrvaltoimed – Kui teil on ravimitega seotud probleeme või kõrvaltoimeid ning tunnete, et need mõjutavad teie vaimset tervist.
  • Elumuutuste keerukus – Kui olete läbi elamas olulisi elumuutusi nagu lahutus, lein, töökoha kaotus või raske haigus ning tunnete, et vajate toetust ja abi nende muutustega toimetulekul.

Vastuvõtud

Psühhiaatri vastuvõtt

150 €
Kesklinn


Psühhiaatri videovastuvõtt

150 €

Vastuvõtte video teel teeb Dr Hans Jaagup Luuk.


Psühhiaatri vastuvõtt

Kesklinn

Teenindame ravijärjekorra alusel Eesti Tervisekassa lepingu mahus. Visiiditasu on 5€.