Uuringud ja diagnostika

Pakume nii tasulisi kui Tervisekassa kindlustuse raames teostatavaid uuringuid. Medicumis on olemas radioloogia osakond, labor ja mitmed teenused tervise uurimiseks.

Silma uuringud

Saatekiri vajalik
Lasnamäe

Kompuuterperimeetria on diagnostiline meetod, mida kasutatakse nägemisvälja hindamiseks. See on eriti oluline glaukoomi diagnoosimisel ja jälgimisel, kuna glaukoom võib põhjustada perifeerse nägemise kaotust. Kompuuterperimeetria aitab mõõta, kui hästi patsient näeb erinevates suundades ja valgustingimustes.

Loe edasi >


Aja broneerimine

Silmaarsti vastuvõtt >
+372 605 0601
20 €
Lasnamäe

Kuiva silma diagnostikat teostatakse optometristi vastuvõtu käigus. Uuringu eesmärk on hinnata silma pindade niiskust ja silmade üldist tervist. 

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601
25 €
Lasnamäe

Nägemiskontrolli teostab optometrist vastuvõtu käigus, kelle põhitöö on inimeste nägemisteravuse, valguse-, värvi- ja vormitaju uurimine ja korrigeerimine ning silmatervisealane nõustamine. Samuti uute prillide või kontaktläätsede välja kirjutamine. Üldjuhul tegeleb optometrist tervete silmadega, aga kui nägemiskontrolli käigus peaks ilmnema silmahaigusele viitav seisund, soovitab ta kindlasti täiendavaid uuringuid silmaarsti juures. 

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601

Oftalmoskoopia on meditsiiniline protseduur, mille käigus arst uurib silmapõhja ehk silma sisemust, eriti võrkkesta, nägemisnärvi ja veresooni. Seda protseduuri teostab silmaarst oftalmoskoobi abil, mis on spetsiaalne valgusallikaga varustatud instrument, mis võimaldab silmaarstil uurida silma sisekülge ja teha järeldusi silma tervise kohta.


Aja broneerimine

Silmaarsti vastuvõtt >
+372 605 0601
3 €
Lasnamäe

Silmarõhu mõõtmist teostab silmaõde. Silmarõhu mõõtmine on protseduur, mida kasutatakse silma siserõhu hindamiseks. See aitab õigeaegselt jälile saada kõrgenenud silma siserõhule ja seeläbi ära hoida glaukoomi ehk rohekae teket. Algava glaukoomi esmaseks tunnuseks on just silmasisese rõhu tõus, kahjustub nägemisnärv ning seetõttu kujuneb vaatevälja kahjustus. 

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601