Uuringud ja diagnostika

Pakume nii tasulisi kui Tervisekassa kindlustuse raames teostatavaid uuringuid. Medicumis on olemas radioloogia osakond, labor ja mitmed teenused tervise uurimiseks.

Kõrva-nina-kurgu uuringud

Saatekiri vajalik
Lasnamäe

Audiomeetria hõlmab kuulmisuuringuid, kus inimene kuulab erinevaid helisid erinevatel sagedustel ja helitugevustel. See võimaldab mõõta, millised helid on inimese jaoks kuuldavad ja millisel tasemel ning diagnoosida võimalikke kuulmiskahjustusi.

Loe edasi >


Aja broneerimine

Saatekiri vajalik
Lasnamäe

Uuringut teostatakse arsti vastuvõtu käigus.

Tüpmanomeetria on diagnostiline protseduur, mille käigus mõõdetakse keskkõrva rõhku ja selle kohanemisvõimet erinevate helitugevustega. See aitab hinnata keskkõrva funktsiooni ja tuvastada võimalikke kuulmisega seotud probleeme.

Lisaks aitab uuring täpsustada ka kõrvapiirkonda kiirguvaid valusid, mis võivad pärineda lihastest, lõualiigesest, närviharudest, kurgust vm.

Arst sisestab patsiendi kõrva pehme otsikuga tümpanomeetri sondi, protseduuri käigus suletakse kõrva avaus õhukindlalt ja muudetakse õhurõhku, samal ajal mõõdetakse keskkõrva vastust helistimulatsioonile. Patsient võib tunda kõrvas survetunnet, mis sarnaneb õhurõhu muutusele lennukis. Protseduuri käigus jälgitakse, kuidas keskkõrv kohaneb erinevate helitasemetega, mis võimaldab hinnata selle funktsionaalsust.


Aja broneerimine