Medicum uroloogia

Uroloog

Medicum uroloogia

Uus teenus kesklinnas! Kuse- ja suguelunditega seotud haiguste diagnoosimiseks ja raviks tasub pöörduda uroloogi vastuvõtule.

Millega tegeleb uroloog ja millal uroloogi poole pöörduda?

Uroloogia on eriala, mis tegeleb meeste kuse- ja suguelundite ning naiste kuseelundite haigustega, samuti neerupealise haiguste kirurgilise raviga.
Uroloogi töö hõlmab elu vältel tekkinud uroloogiliste haiguste ja kaasasündinud urogenitaaltrakti arenguhäirete diagnostikat ja ravi.

  • kuse- ja suguelundite traumad, kasvajad (eesnäärme, kusepõie, neeru ja genitaalorganite kasvajad)
  • eesnäärme healoomuline suurenemine
  • urineemisprobleemid, uriinipidamatus
  • kuseteede põletikud
  • urogenitaaltrakti anomaaliad
  • androloogilised haigused
  • meeste potentsiga seotud probleemid
  • meeste steriliseerimisega seotud küsimused – vasektoomia
  • eesnaha kitsuse ja vesimunandi kirurgiline ravi

Uroloogi tasulisele vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Meeste kuse- ja suguelundite ning naiste kuseelundite haiguste plaanilise kirurgilise ravi osas teeme koostöös teiste raviasutustega.

Uroloogi vastuvõtu käigus teostatavad protseduurid

Uriinipidamise probleemid võivad ilmneda mitmel erineval viisil, kõige tavalisemad neist on pingutus- ja sunduriinipidamatus.

Pingutusuriinipidamatus tekib siis, kui urineerimine toimub tahtmatult pingutuse, nagu hüppamine või jooksmine, ajal, tingituna madalast kusitisisest rõhust ning vaagnapiirkonna sidekoe ja lihaste nõrkusest. Kergematel juhtudel võivad spetsiaalsed võimlemisharjutused või ravimid aidata.

Sunduriinipidamatuse korral on probleemiks kusepõie täitumise kontroll. Põis on ärritatud ja urineerimisrefleksi kontroll on häiritud.

Uriinipidamatuse kirurgilist ravi lingumeetodil soovitatakse juhul, kui tegemist on pingutus- või segatüüpi uriinipidamatusega, kus mõlemad vormid esinevad korraga.

Protseduuri eesmärk on toestada kusiti-põie ühendust, et vältida kusiti avanemist füüsilise pingutuse ajal.

Protseduuri vajalikkuse määrab uroloog vastuvõtu käigus.

Krooniline põiepõletik on äärmiselt väsitav terviseprobleem, mis võib oluliselt mõjutada patsiendi elukvaliteeti. Tavaliselt on kusepõie sisesein kaetud kaitsekihiga (glükoosaminoglükaani kiht), mis takistab põieseina ärritumist erinevate uriinis leiduvate ainete ja võimalike bakterite poolt. Kroonilise põiepõletiku korral on see kaitsekiht kahjustunud ja ei täida enam oma funktsiooni.

Lokaalse põiesisese ravi käigus süstitakse kateetri abil kusepõide spetsiaalset ainet (Gepan instill), mis aitab taastada kusepõie normaalset sisemist kaitsekihti ning seeläbi ennetab põletike teket.

Esimese kuue nädala jooksul soovitatakse ravi teostada üks kord nädalas, seejärel jätkata raviga üks kord kuus järgneva poole aasta jooksul. Pärast seda hinnatakse ravi efektiivsust.

Ravi on abiks järgmiste näidustuste puhul:

  • interstitsiaalne tsüstiit
  • üliaktiivne kusepõis
  • kroonilised korduvad bakteriaalsed kusepõie põletikud
  • kiiritusravi järgne krooniline põiepõletik

Vastuvõtud

Uroloogi vastuvõtt

Kesklinn

Uroloog selgitab vastuvõtu käigus välja, kas on vajalikud spetsiifilisemad uuringud või kirurgiline ravi, või saab aidata uroloogiaõde. Hinnale võivad lisanduda protseduuride tasud.


Uroloogi vastuvõtt

Lasnamäe

Uroloog selgitab vastuvõtu käigus välja, kas on vajalikud spetsiifilisemad uuringud või kirurgiline ravi, või saab aidata uroloogiaõde. Hinnale võivad lisanduda protseduuride tasud.


Uroloogi vastuvõtt (Tervisekindlustuse raames)

Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Teenindame ravijärjekorra alusel Eesti Tervisekassa lepingu mahus. Visiiditasu on 5€.


Aja broneerimine

+372 605 0601

Juhul kui teid suunatakse uroloogiaõe vastuvõtule

Uroloogiaõe vastuvõtule on oodatud uroloogiliste probleemidega patsiendid. Vastuvõtt sisaldab:

  • epitsüstostoomi vahetust, epitsüstostoomi hoolduse õpetust
  • haavaravi
  • patsiendi ja tema lähedaste nõustamist
  • õendusprotseduuride läbiviimist, sh analüüside võtmist

Seotud uuringud

Uuringut teostatakse uroloogi vastuvõtu käigus.

Tsüstoskoopia on endoskoopiline põieuuring, mille käigus uuritakse kusiti ja kusepõie limaskesta. Uuringuks kasutatavat instrumenti kutsutakse tsüstoskoobiks.

Uuringu eesmärgiks on avastada kusepõiesiseseid kasvajaid ning võtta avastatud kasvajatest mikroskoopiliseks uurimiseks vajalikke koeproove.


Aja broneerimine

Uroloogi vastuvõtt >
+372 605 0601

Uuringule suunatakse uroloogi vastuvõtu käigus.

Eesnäärme ultraheliuuring võimaldab täpsustada eesnäärme mahtu, struktuuri ja kuju ning diagnoosida võimalikke kasvajalisi moodustisi. Uuring sobib meestele keskeas.


Aja broneerimine

Uroloogi vastuvõtt >
+372 605 0601

Uuringule suunatakse uroloogi vastuvõtu käigus.

PSA test on eesnäärme uurimisvõimalus vereanalüüsi abil. Uuring võimaldab avastada eesnäärmevähi suurenenud riski. PSA testiga määratakse prostataspetsiifilise antigeeni ehk PSA sisalduse veres. PSA on eesnäärmekoes toodetav valk, mille sisaldus on tavapäraselt veres väga madal. Näitaja tõuseb, kui inimesel on risk eesnäärme healoomulise kasvaja tekkeks.

Uuringut kasutatakse eesnäärmevähi riski varajaseks avastamiseks. Testi tehakse ka ravi efektiivsuse hindamiseks.

Alates 50. eluaastast tasub meestel teha PSA test kord aastas. Juhul kui lähisugulastel on diagnoositud vähki, tasub kontrolli tulla juba varem, alates 45. eluaastast.


Aja broneerimine

Uroloogi vastuvõtt >
+372 605 0601