Medicum uroloogia

Uroloog

Medicum uroloogia

Uus teenus kesklinnas! Kuse- ja suguelunditega seotud haiguste diagnoosimiseks ja raviks tasub pöörduda uroloogi vastuvõtule.

Millega tegeleb uroloog ja millal uroloogi poole pöörduda?

Uroloogia on eriala, mis tegeleb meeste kuse- ja suguelundite ning naiste kuseelundite haigustega, samuti neerupealise haiguste kirurgilise raviga.
Uroloogi töö hõlmab elu vältel tekkinud uroloogiliste haiguste ja kaasasündinud urogenitaaltrakti arenguhäirete diagnostikat ja ravi.

 • kuse- ja suguelundite traumad, kasvajad (eesnäärme, kusepõie, neeru ja genitaalorganite kasvajad)
 • eesnäärme healoomuline suurenemine
 • urineemisprobleemid, uriinipidamatus
 • kuseteede põletikud
 • urogenitaaltrakti anomaaliad
 • androloogilised haigused
 • meeste potentsiga seotud probleemid
 • meeste steriliseerimisega seotud küsimused – vasektoomia
 • eesnaha kitsuse ja vesimunandi kirurgiline ravi

Uroloogi tasulisele vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Meeste kuse- ja suguelundite ning naiste kuseelundite haiguste plaanilise kirurgilise ravi osas teeme koostöös teiste raviasutustega.

Uroloogi vastuvõtu käigus teostatavad protseduurid

Uriinipidamise probleemid võivad ilmneda mitmel erineval viisil, kõige tavalisemad neist on pingutus- ja sunduriinipidamatus.

Pingutusuriinipidamatus tekib siis, kui urineerimine toimub tahtmatult pingutuse, nagu hüppamine või jooksmine, ajal, tingituna madalast kusitisisest rõhust ning vaagnapiirkonna sidekoe ja lihaste nõrkusest. Kergematel juhtudel võivad spetsiaalsed võimlemisharjutused või ravimid aidata.

Sunduriinipidamatuse korral on probleemiks kusepõie täitumise kontroll. Põis on ärritatud ja urineerimisrefleksi kontroll on häiritud.

Uriinipidamatuse kirurgilist ravi lingumeetodil soovitatakse juhul, kui tegemist on pingutus- või segatüüpi uriinipidamatusega, kus mõlemad vormid esinevad korraga.

Protseduuri eesmärk on toestada kusiti-põie ühendust, et vältida kusiti avanemist füüsilise pingutuse ajal.

Protseduuri vajalikkuse määrab uroloog vastuvõtu käigus.

Krooniline põiepõletik on äärmiselt väsitav terviseprobleem, mis võib oluliselt mõjutada patsiendi elukvaliteeti. Tavaliselt on kusepõie sisesein kaetud kaitsekihiga (glükoosaminoglükaani kiht), mis takistab põieseina ärritumist erinevate uriinis leiduvate ainete ja võimalike bakterite poolt. Kroonilise põiepõletiku korral on see kaitsekiht kahjustunud ja ei täida enam oma funktsiooni.

Lokaalse põiesisese ravi käigus süstitakse kateetri abil kusepõide spetsiaalset ainet (Gepan instill), mis aitab taastada kusepõie normaalset sisemist kaitsekihti ning seeläbi ennetab põletike teket.

Esimese kuue nädala jooksul soovitatakse ravi teostada üks kord nädalas, seejärel jätkata raviga üks kord kuus järgneva poole aasta jooksul. Pärast seda hinnatakse ravi efektiivsust.

Ravi on abiks järgmiste näidustuste puhul:

 • interstitsiaalne tsüstiit
 • üliaktiivne kusepõis
 • kroonilised korduvad bakteriaalsed kusepõie põletikud
 • kiiritusravi järgne krooniline põiepõletik

Uuringut teostatakse uroloogi vastuvõtu käigus.

Tsüstoskoopia on endoskoopiline põieuuring, mis võimaldab uurida kusepõie ja kusiti limaskesta ja diagnoosida kusiti ja kusepõie haigusi, hinnata ravi efektiivsust, eemaldada võõrkehasid põiest ja ureetrast, uurida verikusesuse ehk hematuuria põhjuseid, diagnoosida kusepõie vähkkasvajat ning vajadusel võtta proovitükke ja jälgida ravijärgset tulemust.

Tavaliselt on kusepõie uuring ohutu ja hästi talutav ning seda teostatakse ambulatoorselt lokaalse tuimestusega.

Loe lisaks >

Eesnäärme ehk prostata rektaalne ultraheliuuring on uuring, mille käigus viiakse spetsiaalne andur pärasoolde.

Uuringu käigus tekitatakse ultrahelilainete abil ekraanile pilt eesnäärmest, hinnatkse eesnäärme suurust (mahtu), struktuuri ja PSA vereanalüüsi olemasolul hinnatakse ka PSA suhet eesnäärme mahtu. Saab määrata ka jääkuriini kusepõies peale urineerimist.

Uuringuks valmistumine

Enne uuringut võiks olla toimunud soole hommikune tühjendamine, süüa ja juua võib.

Enne uuringut palutakse Teil alakeha lahti riietada ja heita läbivaatuslaual vasakule küljele, jalad põlvedest kõverdatud. Püüdke lamada rahulikult ja proovige maksimaalselt lõdvestuda. Andurit pärakusse sisestades kasutatakse libestavat geeli ning harilikult ei ole see protseduur valulik.

Uuringule suunatakse uroloogi vastuvõtu käigus.

PSA testi kasutatakse eesnäärme haiguslike seisundite hindamiseks (eesnäärme põletik, eesnäärme healoomuline suurenemine, eesnäärmevähk).

PSA testiga määratakse prostataspetsiifilise antigeeni ehk PSA sisalduse veres. PSA on eesnäärmekoes toodetav valk, mille sisaldus on tavapäraselt veres väga madal. Näitaja tõuseb, kui inimesel on risk eesnäärme healoomulise kasvaja tekkeks.

Uuringut kasutatakse eesnäärmevähi riski varajaseks avastamiseks. Testi tehakse ka ravi efektiivsuse hindamiseks.

Alates 50. eluaastast tasub meestel teha PSA test. Juhul kui lähisugulastel on diagnoositud eesnäärme- või rinnavähki, tasub kontrolli tulla juba varem, alates 45. eluaastast.

Eesnäärme (prostata) biopsia uuringule suunatakse eesnäärme vähi kahtluse tõttu. Uuring teostatakse kohaliku tuimestuse all läbi pärasoole seina, kasutades spetsiaalset andurit.

Loe lisaks >

Tegemist on uuringuga, mille käigus mõõdetakse urineerimisel väljuva uriini kogust ja uriinijoa tugevust.

Protseduuri päeval sööge hommikul ja jooge vähemalt 500 ml vedelikku.

2 tundi enne ärge urineerige, kui see on võimalik. Protseduuri tegemiseks peate tundma vajadust minna WC-sse.

Uroloogi vastuvõtud

Uroloogi vastuvõtt

110 €
Kesklinn

Uroloog selgitab vastuvõtu käigus välja, kas on vajalikud spetsiifilisemad uuringud või kirurgiline ravi, või saab aidata uroloogiaõde. Hinnale võivad lisanduda protseduuride tasud vastavalt hinnakirjale.


Uroloogi vastuvõtt

60 €
Lasnamäe

Uroloog selgitab vastuvõtu käigus välja, kas on vajalikud spetsiifilisemad uuringud või kirurgiline ravi, või saab aidata uroloogiaõde. Hinnale võivad lisanduda protseduuride tasud.


Uroloogi vastuvõtt (Tervisekindlustuse raames)

Saatekiri vajalik
Kesklinn

Teenindame ravijärjekorra alusel Eesti Tervisekassa lepingu mahus. Visiiditasu on 5€.


Aja broneerimine

+372 605 0601

Millal uroloogia eriõe vastuvõtule pöörduda?

Uroloogia eriõe vastuvõtt on mõeldud eelkõige uroloogiliste patsientide tervise hoidmiseks ja säilitamiseks, aga ka uroloogilise tervise hindamiseks. 

Uroloogia eriõde on spetsialiseerunud erinevate erialaspetsiifiliste protseduuride teostamisele vastavalt uroloogi korraldusele.

Uroloogia eriõe tasulisel vastuvõtul saab patsiendiga kokkuleppel teha ka vajalikke analüüse, sealhulgas HPV analüüsi meestel. Vajadusel suunab õde patsiendi täiendavale vastuvõtule uroloogi juurde.

Uroloogia eriõde teostab protseduure

 • epitsüstostoomi vahetus ja hooldus;
 • püsikateetri paigaldamine ja eemaldamine; 
 • ureetrakülvi võtmine nii meestel kui naistel; 
 • ravimi viimine põide (Gepani ravi); 
 • uriinijoa tugevuse mõõtmine (uroflow protseduur); 
 • operatsioonijärgne järelkontroll ning nõustamine uroloogi poolt koostatud jälgimisplaani järgi eesnäärmevähki põdevatele patsientidele. 

Uroloogia eriõe vastuvõtud

Uroloogiaõe vastuvõtt

35 €
Kesklinn


Uroloogiaõe vastuvõtt

Saatekiri vajalik
Kesklinn

Saatekirjaga patsiente teenindame ravijärjekorra alusel Eesti Tervisekassa lepingu mahus.


Seotud uuringud

Saatekiri vajalik
Lasnamäe

MRT uuringuga saab inimkeha siseorganite pehmetest kudedest, närvidest, lihastest jne. teha kahe-kolmemõõtmelisi pilte. See võimaldab arstidel täpsemini tuvastada võimalikke muutusi organites ja diagnoosida erinevaid haigusi. Oluline on teada, et ei MRT uuringul kasutata ioniseerivat röntgenkiirgust, seega on protseduur ohutu ja ka valutu. 

Loe uuringust lähemalt >

Info kolleegile >


Aja broneerimine

+372 605 0759
Saatekiri vajalik
Lasnamäe

Kompuutertomograafia uuring võimaldab arstidel saada kiht-kihilt pilte ja visualiseerida erinevaid inimese kudesid, nagu luud, elundid, veresooned ja pehmed koed. See aitab diagnoosida haigusi, jälgida ravi, hinnata vigastusi ja juhendada kirurgilisi protseduure.

Loe uuringust lähemalt >

Info kolleegile >


Aja broneerimine

Kompuutertomograafia kabinet (töötab graafiku alusel):
+372 605 0792
Üldregistratuur:
+372 605 0601
Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Ultraheliuuringu ehk sonograafiaga uuritakse näiteks kõhu piirkonda (sapipõis, maks, kõhunääre, neerud), kaela piirkonda, veresooni ja verevoolu, lihaseid ja liigeseid.  Uuringul hinnatakse organite kuju, suurust ja struktuuri ning verevoolu suunda ja kiirust veresoontes.

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601
Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Röntgenuuring on laialt levinud uurimisviis, kus kasutades röntgenkiirgust vaadatakse n-ö inimese sisse ja saadakse digitaalne piltkujutis (röntgenülesvõte), millelt radioloog ja/või raviarst saab vajaliku info patsiendi edasiseks raviks. Vastuvõtt röntgenisse toimub saatekirja alusel elavas järjekorras.

Loe edasi >


Aja broneerimine

Nii Lasnamäel kui kesklinnas teenindame elavas järjekorras.
Kesklinna on võimalik aeg ka ette broneerida iseteeninduses või helistades +372 605 0601.
Teenindame ka teiste asutuste poolt väljastatud saatekirjaga patsiente.

Uroloogia teenuste hinnakiri

Juhindudes ravikindlustuse seaduse § 72 lõikest 1, kehtestab Aktsiaselts Medicum Tervishoiuteenused juhatus ambulatoorse eriarstiabi (v.a perearst ja hambaarst) vastuvõtu- ja visiiditasu Eesti Haigekassa kindlustatud isikule järgnevalt (vt juhatuse otsust).

Medicum jätab endale õiguse teha hinnakirjas muudatusi.

* Hind vastavalt teenuse osutajale ja / või teenuse osutamise asukohale

Hinnakiri seisuga 10.07.2024
Teenuse / uuringu nimetus Teenuse kood Hind
Eriarstiabi
Uroloogia
> Uroloogi kaugvastuvõttM155T50 €
> Uroloogi vastuvõtt: läbivaatus, raviplaani koostamine (võivad lisanduda tasud uuringute ja analüüside eest) *M15560 €
> Uroloogi vastuvõtt: läbivaatus, raviplaani koostamine (võivad lisanduda tasud uuringute ja analüüside eest) *M155S110 €
> Uroloogiaõe vastuvõtt: patsientide ja nende pereliikmete nõustamine; epitsüsto ja põiekateetri vahetusedM92135 €
Eesnäärme biopsia716434 €
Eesnäärme jämenõelbiopsia UH kontrolli allM7115750 €
Epitsüstostoomi vahetus716255 €
Fiiberureetrotsüstoskoopia7150130 €
Fiiberureetrotsüstoskoopia biopsia võtmisega või stendi eemaldamisega7151150 €
Kusepõie kateeterdamine715960 €
Kusepõie loputus ja ravimi viimine põide (Medicumi ravimiga)7163165 €
Kusepõie loputus ja ravimi viimine põide (patsiendi ravimiga)7163S60 €
Kusepõie püsikateetri paigaldamine716075 €
Kõhu-ja vaagnapiirkonna ultraheliuuring795360 €
Punktsiooniga epitsüstostoomia7165180 €
Ureetra dilatatsioon (bužeerimine)716690 €
Ureetri kateeterdamine7156145 €
Uretrotsüstoskoopia7152130 €
Uretrotsüstoskoopia koos biopsia võtmisega või uretrotsüstoskoopia koos stendi eemaldamisega7153140 €
Uroflow717040 €
Ühe mähisega uuring keskmise väljaga MRT-l79202250 €
Ühe mähisega uuring nõrga väljaga MRT-l79301130 €