Medicum taastusravi ja füsioteraapia teenused

Taastusravi ja füsioteraapia täiskasvanule

Medicum taastusravi ja füsioteraapia teenused

Medicum pakub taastusravi ja rehabilitatsiooniteenuseid nii kesklinna kui Lasnamäe esindustes. Meil on laialdased võimalused nii haigusjärgseks tervise taastamiseks kui ka haiguste ennetamiseks.

Taastus- ja spordiarst

Taastusarst ja spordiarst on abiks keerulistematest vigastustest taastumisel ja sportlike võimete arendamisel. Aitame patsientidel saavutada optimaalse tervise seisundi ning naasta täisväärtusliku elu juurde pärast erinevaid tervisehäireid või vigastusi.

Taastusarsti ülesanne on aidata patsiendil taastada nende funktsionaalne võimekus, liikuvus ja elukvaliteet läbi spetsiaalselt kohandatud raviprogrammide. Keskendume individuaalsetele vajadustele ja võimalustele.

Taastusarstid töötavad tihedas koostöös teiste meditsiinispetsialistidega, sealhulgas füsioterapeutide, tegevusterapeutide ja eriarstidega, et tagada patsientidele parim võimalik rehabilitatsioon ja taastumine.

Medicum taastusravi ja rehabilitatsioon Eduard Tsvetkov spordiarst

Vastuvõtud

Kesklinn
Lasnamäe

Taastusarst tutvub vastuvõtu käigus põhjalikult patsiendi haiguse eellooga, viib läbi läbivaatuse ning koostab edasise raviplaani.

Lisaks nõustab taastusarst patsienti ja annab ülevaate, millised võimalused on tervise säilitamiseks ja parandamiseks ning kuidas toimida töö- ja igapäevatoimingutes.


Aja broneerimine

Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Kardiopulmonaalse taastusravi arsti vastuvõtule teeb saatekirja Teile pere- või eriarst. Esmane vastuvõtt on konsultatiivne. Saatekirjaga tervisekassa kindlustuse raames toimuva visiidi tasu on 5€.

Selle vastuvõtu käigus kaardistab arst patsiendi põhilised kopsu- ja südametervise näitajad ning lepitakse kokku järgmine vastuvõtt, mille käigus tehakse kardiopulmonaalne koormustest.

Koormustesti tulemuste põhjal leitakse patsiendile vajalik koormustase, õige koormuse taluvust jälgitakse pulsikella abil. Peale koormustesti ja õige koormuse valikut, suunab taastusarst patsiendi sobivasse treeninggruppi.


Aja broneerimine

Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Spordiarst on eriarst, kes on spetsialiseerunud spordiga seotud haiguste, vigastuste ja muude seisundite uurimisele, ravile ja jälgimisele.


Aja broneerimine

Spetsialiseerume erinevatele tervisemuredele

Kopsu ja südamehaiguste taastusravi ehk kardiopulmonaalse taastusravi suunal tegeleme südame-veresoonkonna ja hingamissüsteemi taastusraviga. See tähendab taastumist erinevatest südame- ja hingamisprobleemidest.

Skeleti ja lihassüsteemiga seotud taastusravis aitavad füsioterapeudid ja taastusarstid ennetada ja leevendada erinevaid skeleti ja lihassüsteemiga seotud tervisemuresid.

Neuroloogiline taastusravi on suunatud närvisüsteemi häiretega seotud probleemide leevendamisele ja funktsionaalsuse taastamisele. Kasutatakse spetsialiseeritud tehnikaid ja teraapiameetodeid mis toetavad patsientide taastumist pärast insulti, seljaaju vigastusi, Parkinsoni tõbe ja teisi neuroloogilisi seisundeid.

Vähiravi järgne taastusravi ehk onkoloogiline taastusravi keskendub vähipatsientide elukvaliteedi parandamisele ja taastumise toetamisele. Rakendatakse spetsiifilisi teraapiatehnikaid ja rehabilitatsiooniprogramme, mis aitavad leevendada vähi ravi kõrvaltoimeid, taastada kehalist funktsionaalsust ning toetada vaimset ja emotsionaalset heaolu.

Uuringud

Saatekiri vajalik 30 €
Kesklinn
Lasnamäe

Luu tiheduse ja kehakoostise määramiseks kasutame röntgenkiirtel töötavat luudensitomeetrit ehk DXA aparaati. Uuringu abil saab diagnoosida luude hõrenemist ning vajadusel määrata ravi. Lisaks saab uuringuga teada oma kehakoostise, sh rasvaprotsendi ja rasvavaba massi.


Aja broneerimine

Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Kardiopulmonaalse koormustesti (KPKT) alusel hinnatakse inimese füüsilise võimekuse taset, selle põhjal saab koostada täpse ja ohutu koormusega treeningplaani. Testi tehakse veloergomeetril või jooksurajal, testi käigus suurendatakse astmeliselt koormust kuni maksimaalse suutlikkuseni, mis näitab organismi maksimaalset hapnikutarbimise võimet. 

Loe edasi >


Aja broneerimine

Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Koormustest veloergomeetril on füüsiline koormustesti tüüp, mida tehakse jalgrattasõidu simulaatoril, mida nimetatakse veloergomeetriks. See test mõõdab keha reaktsiooni treeningukoormusele ja aitab hinnata südame-veresoonkonna talitlust ning füüsilist võimekust. Koormustesti käigus mõõdetakse patsiendi vererõhku ja registreeritakse südame elektrokardiogrammi (EKG).

Loe edasi >


Aja broneerimine