Medicum taastusravi ja füsioteraapia teenused

Taastusravi ja füsioteraapia täiskasvanule

Medicum taastusravi ja füsioteraapia teenused

Medicum pakub taastusravi ja rehabilitatsiooniteenuseid nii kesklinna kui Lasnamäe esindustes. Meil on laialdased võimalused nii haigusjärgseks tervise taastamiseks kui ka haiguste ennetamiseks.

Füsioterapeut aitab liikumise ja lihastega seotud murede ennetamisega ja taastumisel

Füsioteraapia eesmärk on liikumise ja lihastega seotud tervisemuredest taastumine, valu leevendamine, vastupidavuse toetamine ning terviseprobleemide ennetamine.

Füsioterapeut on erialase haridusega, kutset omav spetsialist, kes tegeleb liigutuste funktsiooni hindamise ja taastamisega, kasutades selleks kehalisi harjutusi ja erinevaid füüsikalisi võimalusi. Samuti kohandab füsioterapeut abivahendeid ja nõustab klienti või tema lähedasi liigutusliku tegevusvõime säilitamisel või parandamisel.

Medicum füsioterapeut Tallinnas

Millal tasub füsioterapeudi poole pöörduda?

  • liigeste ja lihastega seotud valu leevendamiseks
  • liigeste ja lihasjõu liikuvuse säilitamiseks ja parandamiseks
  • deformatsioonide vältimiseks
  • arengu soodustamiseks
  • funktsionaalse võimekuse ehk iseseisvuse arendamiseks
  • liigutusliku aktiivsuse tõstmiseks
  • abivahendite kohandamiseks
  • puude, kahjustuse või funktsionaalse piirangu tekke ennetamiseks ning seeläbi tervisliku seisukorra, elukvaliteedi ja/või heaolu parandamiseks.

Füsioteraapia eesmärkide saavutamiseks viib füsioterapeut patsiendi mure leevendamiseks läbi kehalisi harjutusi (liikumisravi), asendravi, massaaži ja füüsikalistel meetoditel (sooja- ja külmaravi ning elektriravi) põhinevaid taastusravi protseduure. Seeläbi on võimalik täielikult või osaliselt taastada tugiliikumisaparaadi või organsüsteemi funktsionaalne võime või ennetada vigastusi.

Vastuvõtud

65 €
Kesklinn
Lasnamäe

Füsioterapeudi vastuvõtule tasub tulla, et aidata kaasa liigeste liikuvuse ja lihasjõu säilitamisele ning parandamisele.

Füsioteraapia esmasel vastuvõtul teeb füsioterapeud selgeks probleemi olemuse ning uurib selle tekkepõhjuseid. Seejärel viib läbi mure leevendavaid protseduure ning vajadusel määrab pikema raviplaani.

Füsioteraapia raviplaan võib sisaldada erinevaid protseduure ning sessioone, sh füsioteraapiat basseinis või HUR jõusaalis grupis või individuaalselt. Raviplaani külastused lepitakse kokku esmase vastuvõtu käigus.


Aja broneerimine

Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Kui arst on väljastanud teile saatekirja, siis on võimalik füsioterapeudi visiidile tulla Tervisekassa kindlustuse raames. Lisaks on füsioterapeudi vastuvõtt üks võimalik rehabilitatsiooni raviplaani vastuvõttudest, kui teil on Sotsiaalkindlustusameti või Töötukassa suunamine. Visiiditasu on 5€.
Aja veebis broneerimine sõltub aegade saadavusest.

Saatekiri füsioterapeudi vastuvõtule võib olla Teie perearsti või ka eriarsti, näiteks taastusarsti, ortopeedi või muu eriala arsti, poolt. Saatekirjaga suunatakse patsient tavaliselt füsioterapeudi vastuvõtule, kui taastumine nõuab liigeste liikuvuse ja lihasjõu parandamist.


Aja broneerimine

Uuringud

Saatekiri vajalik 30 €
Kesklinn
Lasnamäe

Luu tiheduse ja kehakoostise määramiseks kasutame röntgenkiirtel töötavat luudensitomeetrit ehk DXA aparaati. Uuringu abil saab diagnoosida luude hõrenemist ning vajadusel määrata ravi. Lisaks saab uuringuga teada oma kehakoostise, sh rasvaprotsendi ja rasvavaba massi.


Aja broneerimine