Medicum ämmaemand ja naistearst günekoloog

Naise tervis

Medicum ämmaemand ja naistearst günekoloog

Naise tervise teemal nõustamise, haiguste ennetamise ja raviga ning lapse saamisega on abiks Medicumi günekoloogid, ämmaemandad ja õed.

Raseduse kinnitamise, jälgimisel ja rasedusjärgsel perioodil on naisele abiks ämmaemand

Lapse saamine on oluline ja emotsionaalne samm naise ja pere elus. Kui rasedustest näitab kahte triipu, siis – palju õnne, Te olete rase!

Normaalselt kulgeva raseduse puhul jälgib ja nõustabki naist ämmaemand. Kui tekivad rasedusriskid, siis ämmaemand suunab vajalikele uuringutele, raseduskriisi nõustamisele või naistearsti lisakonsultatsioonile.

Medicum vaimne tervis psühholoog

Raseduse kinnitamine ja jälgimine

Peale koduse rasedustesti triipe tuleks broneerida aeg ämmaemanda vastuvõtule, umbes raseduse 6-9 nädalal, siis on beebi ultrahelis kenasti näha ka. Tema südametöö ning mõõtude järgi saab kalkuleerida  raseduse suurust ja sünnituse tähtaega. Raseduse suurust arvestatakse nädalates ja arvestus toimub viimase menstruatsiooni esimesest päevast. 

Ka edaspidi tuleb raseduse jooksul käia ämmaemanda juures regulaarses kontrollis, et saaks küsida nõu, rääkida oma rõõmudest, aga ka vaevustest ning läbida rasedusaegsed uuringud. Kontrollis käimise tiheduse lepitakse kokku oma ämmaemandaga.

Raseduse ajal tehakse kõigile naistele vähemalt kolm ultraheliuuringut:

  • Raseduse tuvastamine
  • I trimestri ultraheli sõeluuring ehk kromosoomhaiguste riski hindamine, raseduse 11.–13.+6 nädalal;
  • II trimestri ultraheli sõeluuring ehk loote anatoomia, raseduse 20.–21. nädalal.

Need uuringud on rasedale visiiditasuga 5€. Meditsiinilise näidustuse korral tehakse vajadusel veel ultraheliuuringuid.

Raseduskriisi puhul on abiks raseduskriisi nõustamine.

Vastuvõtud

Kesklinn
Lasnamäe

Raseduse tuvastamiseks, normaalse raseduse jälgimiseks ja imetamisnõustamiseks tulge ämmaemanda vastuvõtule. Ämmaemanda vastuvõtt on tervisekindlustusega tasuta.


Aja broneerimine

+372 605 0601

Ämmaemanda vastuvõtutasu rasedusjärgseks kontrolliks tervisekindlustuse raames on 5€.


Aja broneerimine

+372 605 0601

Seotud uuringud

Sünnieelne loote kromosoomhaiguste sõeluuring annab lapseootel naisele võimaluse kontrollida oodatava lapse tervislikku seisundit lisaks tavapärasele rasedate sõeluuringule. Tervisekassa kompenseerib testi rasedatele, kellel on OSCAR testiga leitud kõrgenenud loote kromosoomhaiguse risk.

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601

2024. aastal on kutsutud emakakaelavähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised sünniaastaga 1959, 1964, 1969, 1974, 1979, 1984, 1989, 1994.

Sõeluuringus osalemine aitab võimalikud rakumuutused ja vähieelsed seisundid avastada varakult, mil need on ravitavad. Kõrge riskiga viirusetüvede olemasolu organismis saab avastada uuringuga, mida nimetatakse HPV-uuringuks. HPV uuring sarnaneb günekoloogilise läbivaatusega, mille käigus võetakse emakakaela limaskestadelt väikese harjakesega proov.

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601
Saatekiri vajalik
Lasnamäe

Kardiotokograafia uuring ehk KTG annab ülevaate, kuidas tunneb ennast emaüsas kasvav loode, kuidas reageerib emakas loote liigutustele, kuidas reageerib loode emaka toonustele, millise intervalliga käivad emaka toonused, kas loode on aktiivne ja liigutab. 

Loe edasi >


Aja broneerimine

+372 605 0601