Medicum koduõendusteenus

Koduõendus

Medicum koduõendusteenus

Koduõendus tähendab õendusabi pakkumist pikema perioodi vältel patsiendile tema koduses keskkonnas.

Patsiendile – õde, kes käib kodus abiks

Koduõendusteenus sobib patsinedile, kes ei vaja aktiiv-või haiglaravi, kuid vajab regulaarset õendusabi koduses keskkonnas. Koduõed on kogenud, pikaajalise õendusalase töökogemuse ja eriväljaõppega. 

Kellele koduõendus mõeldud on? 

  • kõigile inimestele, kes põevad kroonilisi haigusi, ei vaja pidevat arstlikku kontrolli, kuid vajavad õendustoiminguid ja toimetuleku alast nõustamist.
  • patsientidele, kelle ägedast haigestumisest tingitud seisund on stabiliseerunud, kes ei vaja enam statsionaarset ravi, vaid kodus taastumist ning õendustoiminguid.
  • elulõpu perioodis inimestele, kes vajavad õendustoiminguid ja kelle lähedased õendusalast nõustamist ning emotsionaalset toetust vajavad.

Koduõendusvisiit sisaldab:

  • õendusplaani koostamist
  • õendusalast nõustamist
  • õendustoimingute teostamist
  • raviprotseduuride tegemist arsti saatekirjas oleva informatsiooni alusel

Koduõde koostab patsiendile õendusplaani, korrigeerib vastavalt inimese tervisliku ja funktsionaalse seisundi muutumisele, teostab raviprotseduure ning õendustoiminguid vastavalt raviplaanile.

Medicum koduõendusteenus

Kuidas koduõendusteenust saada? 

Koduõendusteenuse vajalikkuse selgitab välja patsiendi perearsti või eriarst, kes väljastab vastava saatekirja. Saatekirja saamiseks pöörduge oma arsti poole. Kui arst on väljastanud saatekirja siis võtame teiega ise ühendust, et leppida kokku sobivad koduõe külastuste ajad. 

Teenused ja hinnad

Koduõendusteenus tervisekindlustatud patsiendile

Saatekiri vajalik

Tervisekindlustatud patsiendile on teenus tasuta. Koduõendusteenuse saamiseks on vajalik pere-või eriarsti saatekiri. Saatekirja saamiseks pöörduge oma arsti, õe või pereõe poole.


Koduõendusteenus ilma tervisekindlustuseta patsiendile

Saatekiri vajalik 57.50 €

Koduõendusteenuse saamiseks on vajalik pere-või eriarsti saatekiri. Saatekirja saamiseks pöörduge oma arsti, õe või pereõe poole.


Uuringud

Kesklinn
Lasnamäe

Analüüse on võimalik anda nii arsti saatekirjaga kui tasulisena ilma saatekirjata. Tervisekaebuste korral soovitame kindlasti enne analüüside andmist külastada oma arsti.

Loe edasi >


Aja broneerimine

Analüüse võetakse jooksvas järjekorras ja eelnevalt registreerida ei ole vaja.
Saatekiri vajalik
Lasnamäe

Allergia ehk ülitundlikkuse korral reageerib organism ägedalt mingile välisele või organismis olevale tegurile, mis tavaliselt sellist reaktsiooni ei põhjusta. Allergia väljendub mitmekesiste sümptomitena: nohu, lööbe, hingamisraskuse, sügeluse, kõhulahtisusena, anafülaksiaga jpm. Ülitundlikkus võib tekkida väga paljude asjade suhtes, näiteks toit, ravimid, putukamürk, sisse hingatavad osakesed jpm.

Loe edasi >


Aja broneerimine

Pöördu oma perearsti poole
+372 605 0600