Kompuutertomograafia (KT)

Kompuutertomograaf (KT või CT) on arvutiga ühendatud röntgeniaparaat, mis võimaldab inimkehast saada kihilisi ja ruumilisi kujutisi. Uuringul kasutatav kiirguse hulk on suurem kui tavalise röntgeniuuringu puhul, mistõttu tehakse seda uuringut vaid kindla meditsiinilise näidustuse korral.

Uuringu tulemusi hindab radioloog, uuringu tulemusest teavitab raviarst.

Meil teostatakse kompuutertomograafilisi uuringuid erinevatest kehapiirkondadest v.a süda. KT-uuring kestab 5–15 minutit.  Enne uuringut palutakse Teil eemaldada kõik metallesemed ja ehted uuritavast piirkonnast. Vajadusel paigaldatakse Teie käele veenikanüül, mille kaudu süstitakse joodi sisaldavat kontrastainet, et paremini nähtavale tuua organite struktuuri ning võimalikke haiguslikke muutusi.

Uuringu ajal on oluline lamada uuringulaual liikumatult, muidu uuring ebaõnnestub. Laud liigub uuringu ajal edasi-tagasi. Mõnikord palutakse Teil uuringu ajal mõne sekundi jooksul hinge kinni hoida. Kogu uuringu aja jälgib radioloogiatehnik Teid läbi akna ning Teil on alati võimalik suhelda uuringut tegeva personaliga helisüsteemi kaudu.

Uuringut teostatakse Lasnamäe Medicumis, aadressil Punane 61, Tallinn

Vabad ajad

Kabinet

Telefon

vaata 128 605 0792


Patsiendi nõusolek kompuutertomograafilise uuringu teostamiseks