Kompuutertomograafia (KT)

Kompuutertomograaf (KT või CT) on arvutiga ühendatud röntgeniaparaat, mis võimaldab inimkehast saada kihilisi ja ruumilisi kujutisi. Uuringul kasutatav kiirguse hulk on suurem kui tavalise röntgenuuringu puhul, mistõttu teostatakse seda uuringut vaid kindla meditsiinilise näidustuse korral.

Uuringut hindab radioloog, tulemusest teavitab Teid raviarst.

Meil teostatakse kompuutertomograafilisi uuringuid erinevatest kehapiirkondadest v.a süda. KT-uuring kestab 5–15 minutit.  Enne uuringut palutakse Teil eemaldada kõik metallesemed ja ehted uuritavast piirkonnast. Vajadusel paigaldatakse käele veenikanüül, mille kaudu süstitakse joodi sisaldavat kontrastainet, et paremini nähtavale tuua organite struktuuri ning võimalikke haiguslikke muutusi.

Uuringu ajal on oluline lamada uuringulaual liikumatult, muidu uuring ebaõnnestub. Laud liigub uuringu ajal edasi-tagasi. Mõnikord võib olla vajalik uuringu ajal mõne sekundi jooksul hinge kinni hoida. Kogu uuringu aja jälgib radioloogiatehnik Teid läbi akna ning Teil on alati võimalik suhelda uuringut teostava personaliga helisüsteemi kaudu.

Uuringut teostatakse Lasnamäe Medicumis, aadressil Punane 61, Tallinn

Vabad ajad

Kabinet

Telefon

vaata 128 605 0792


Patsiendi infoleht kompuutertomograafilise uuringu teostamiseks