Perearstikeskus

Medicum Tervisekeskus, Vilisuu 6, Tallinn (endine Medicum Perearstikeskus, Punane 61)

Perearstikeskus on inimese esmane kontakt tervishoiusüsteemiga igasuguse terviseprobleemi korral.

Medicumi Perearstikeskus AS loodi 17. jaanuaril 2000. aastal. See on üks suurimatest perearstikeskustest Eestis, kuhu on koondunud kokku perearstid 19 nimistuga – Tallinnas 16 ja Harjumaal 3 nimistut. Professionaalsed ja kogenud arstid ning õed pakuvad kvaliteetset arstiabi rohkem kui 33 000 patsiendile.

Perearstikeskuse suureks eeliseks on see, et perearstidel on võimalik suunata patsiente vajalikele diagnostilistele uuringutele ja erinevate spetsialistide konsultatsioonile Medicumi-siseselt. Medicumis on olemas kõik kaasaegsed laboratoorse-, radioloogilise- ja funktsionaaldiagnostika võimalused.

Patsientidele on tagatud parimad kaasaegsed võimalused haiguste diagnoosimiseks, ravimiseks, hilisemaks jälgimiseks ja taastusraviks.

Auhinda annab välja Eesti Perearstide Selts ning hinnatakse praksise töökorraldust, arstiabi kättesaadavust, ravi kvaliteeti, sh haiguste ennetamist, arstiabi järjepidevust ning koostööd patsientidega.

Medicum Perearstikeskus on praktikabaasiks Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üliõpilastele ja peremeditsiini residentidele, samuti Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilastele.