Patsient Kolleeg Üldinfo Otsi Minu Medicum Tule tööle Seaded FIN ENG
на русском
 
 
 

Avaldus perearsti nimistusse :  doc formaadis>>           pdf formaadis>>

Meie riigis on kodanikel õigus valida endale perearst. Kuidas aga see protsess igapäevases elus välja näeb?

Igal juhul oleks kõige parem käia ühe arsti juures, sest tundes oma patsiente, saab arst Teid ka kvaliteetsemalt teenindada ja ravida. Hea oleks, kui Te käiksite ühe arsti juures ka oma laste, abikaasa ja vanavanematega.

Nõuanne: püüdke valida perearst oma elukoha lähedasest raviasutusest

Perearstidele on kinnitatud teeninduspiirkonnad-nimistud. Perearsti nimistu suurus võib ulatuda 1500-st kuni 2300 inimeseni vastavalt Sotsiaalministri määrusele nr.4 "Ühtsed nõuded esimese etapi arstiabi korraldamiseks perearstiabina". Nimistutesse registreeritakse isikliku avalduse alusel.

Seega oleks ideaalne, kui arsti nimistus olevad kodanikud elaksid kõik selles piirkonnas – see oleks mugavam nii inimesele kui ka arstile. Kui olete valinud oma piirkonna perearsti, teenindab ta Teid nii vastuvõtul kui ka koduvisiitidel. Poleks tarvis maha sõita pikki vahemaid, et jõuda arsti vastuvõtule või arstil jõudmaks haige juurde koduvisiidile.

Juhul, kui antud perearst kohe kuidagi ei sobi, võib küsida nõu teise arsti leidmiseks osakonna juhatajalt, vanemõelt või tervisekeskuse registratuurist, kel on olemas ülevaade kõikide perearstide nimistutest.

Kui antud arst ei teeninda Teie aadressi, tuleb Teil isiklikult kohtuda arstiga, keda Teie sooviksite näha oma perearstina. Peate olema valmis ka arstipoolseks äraütlemiseks - seda juhul, kui arsti nimistu on täis.

Kui saate jaatava vastuse, kirjutab arst alla avalduse vormile, mille olete juba eelnevalt täitnud ja teavitab Teid sellest, et vastuvõtul saate käia tema juures, aga koduvisiitidel teenindab Teid valvearst.

Valides endale Teile sobiva perearsti, küsige kohe ja märkige üles arsti vastuvõtuajad, kabineti numbri, tohtri lauatelefoninumbri.

Kojukutsed

Medicum Perearstikeskuses AS võetakse perearstidele vastu kojukutseid esmaspäevast reedeni kella 8.00-11.00.

 

 

 

 

Medicum