Medicum radioloogia uuringud, MRT, kpmpuutertomograafia.

Uuringud ja diagnostika

Medicum radioloogia uuringud, MRT, kpmpuutertomograafia.

Pakume nii tasulisi kui Tervisekassa kindlustuse raames teostatavaid uuringuid. Medicumis on olemas radioloogia osakond, labor ja mitmed teenused tervise uurimiseks.

< Tagasi

Ultraheli

Saatekiri vajalik
Kesklinn
Lasnamäe

Lasnamäe ultraheli kabinetid 529, 530 ja 531 töötavad eelbroneerimise alusel

Kesklinn – Stockmann ultraheli kabinett 9 töötab töötab eelbroneerimise alusel.

Sõltuvalt ultraheli vajaduse põhjusest suunatakse ultrahelisse arsti saatekirjaga.


Ultraheliuuringu ehk sonograafiaga uuritakse näiteks kõhu piirkonda (sapipõis, maks, kõhunääre, neerud), kaela piirkonda, veresooni ja verevoolu, lihaseid ja liigeseid.  Uuringul hinnatakse organite kuju, suurust ja struktuuri ning verevoolu suunda ja kiirust veresoontes.

Ultraheliuuringul kasutatakse tervisele ohutuid ultrahelilaineid, mis saadetakse ultrahelianduriga patsiendi kehasse. Lained peegelduvad tagasi siseorganitelt ning need omakorda muudetakse pildiks arvuti ekraanil. 

Ultraheliuuringul pole võimalik uurida kopsu, magu, soolestikku ega luustikku.

Enne uuringut

  • Arsti poolt määratud igapäevased ravimeid võite võtta raviplaani järgi.
  • Selga tuleks panna midagi kerget ja mugavat, sest uuringu piirkonnast tuleb eemaldada riided. Lisaks tuleb uuritavast piirkonnast eemaldada ehted (kaelakee, needid jms.).

Kui uuritakse kõhu- või vaagnapiirkonda – maksa, kõhunääret, neere, sapipõit, põrna, kusepõit, emakat, eesnääret:

  • Enne uuringut ei tohi vähemalt 4 tundi süüa, sest täis magu varjab kõhunääret ja toidu seedimisel ja gaseeritud jookide joomisel tekkivad soole gaasid segavad organite vaatlemist.
  • Jooge 1–2 tundi enne uuringut vähemalt 2 klaasi vett ja ärge tühjendage põit enne, kui uuring saab tehtud. Täis põis asetseb kõrgemal ning seeläbi tekib täpsem ülevaade nii põiest, eesnäärmest kui ka emakast. Pärast uuringut on võimalik kohe tualetti kasutada.

Uuringu ajal

Ultraheliuuring teostatakse uuringuvoodil, kus patsient lamab või istub. Uuritavast piirkonnast tuleb ära võtta riided, sidemed ja ehted. Nahale pannakse geeli, mis ei ole rasvane ja mille saab pärast uuringut kergesti ära pühkida. Uuringu käigus asetab arst ultrahelianduri kehale ja libistab andurit mööda nahapinda.

Ultraheliuuring on valutu. Uuringuruum on üsna hämar, et uuringul saadavad kujutised oleksid uuringu teostajale paremini nähtavad.

Kestvus

Tavaliselt kestab uuring 15-25 minutit.

Tulemused

Uuringut hindab radioloog, tulemusest teavitab Teid raviarst.