Tule geenidoonoriks

Lasnamäe Medicumis (Punane 61) saab anda geeniproovi ka 2019. aastal.

Medicum liitus geenidoonorite kogumise projektiga, mille raames kingiti Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul Eestile 100 000 geenidoonorit. Geenivaramu pikendas projekti ja geenidoonoriks on võimalik saada ka 2019. aastal.

Kõikide uute liitujate verest eraldatakse DNA ning teostatakse selle genotüpiseerimine ehk kõigile koostatakse personaalsed geenikaardid. Varem Geenivaramuga liitunud doonoritele on juba sarnane DNA analüüs tehtud ning Geenivaramu on alustanud teadustöö tulemustel põhineva esmase tagasiside andmisega selleks soovi avaldanud inimestele. Ka uutele liitujatele on kavas välja töötada geneetiliste riskide raportid  ja luua võimalused nende kättesaadavaks tegemiseks läbi meditsiinisüsteemi.

Geenidoonoriks võivad saada vabatahtlikkuse alusel Eesti elanikud alates 18. eluaastast. Eelduseks on eelnev informeeritud nõusoleku vormi digiallkirjastamine, mida saab teha kasutades ID-kaarti või mobiil-ID keskkonnas www.geenidoonor.ee

Medicumis (Punane 61) saab geeniproovi anda II korruse laboris, eelregistreerimine ei ole vajalik, pöörduge otse kabinetti 240 (preanalüütika).

Tagasi