Pikema sõpruse pakett kuni 35a mehele 51 €

Tulemused võimaldavad hinnata Sinu:

  • tervise üldist hetkeseisu;
  • südame-veresoonkonna haiguste riski;
  • diabeedi ohtu või esinemist;
  • kas alkohol, ravimid vm on kahjustanud maksa;
  • meesuguhormooni testosterooni taset.

Millest pakett koosneb?

  • 10 vereanalüüsist, mis on esmased olulised näitajad kuni 35-aastase mehe tervisliku seisundi ja peamiste terviseriskide hindamiseks
  • analüüside üldistest kirjalikest kommentaaridest

Kellele on pakett mõeldud?

Pikema Sõpruse Päeva meestele mõeldud tervisekontrolli paketid on kokku pandud meeste- ja laboriarstide poolt selleks, et mehed saaksid võimalikult hea ülevaate oma peamistest laborinäitajatest.

Pakett sobib kuni 35-aastase mehe tervisliku seisundi ja terviseriskide hindamiseks.

Oma analüüsitulemuste teadmine ja regulaarne jälgimine võimaldab teadvustada terviseriske, jälgida nende muutumist ajas ning teha vajadusel korrektuure elustiilis. Terviseriskide vähendamiseks on soovitatav hoiduda suitsetamisest ja liigsest alkoholitarbimisest, toituda tervislikult, tagada kehale piisav füüsiline koormus, hoolitseda selle eest, et kehakaal ja vererõhk püsiksid normis.

Kuidas valmistuda proovi andmiseks?

Nende analüüside andmisele eelnevalt ei pea olema 10-14 tundi söömata-joomata, soovituslik vahe vereandmise ja eine vahel võiks olla vähemalt 2-3 tundi. Enne vereproovi võtmist mõõdab verevõtja Sinu vererõhu, seejärel võetakse veeniverd (4 katsutit). Analüüsid teostatakse SYNLABis.

Kuidas saan tulemused?

Analüüside tulemused koos laboriarstide üldiste kommentaaridega saad hiljemalt 3 tööpäeva jooksul vaadata digiluge.ee, kust need on kättesaadavad ka kõigile tervishoiutöötajatele, kellega soovid oma terviseandmeid jagada.

Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada laboriarsti või mõne muu tervishoiutöötaja selgitusi.

SYNLABi laboriarsti konsultatsiooni aja broneerimine portaalis.

Hemogramm

Täisvere kompleksuuring, kus mõõdetakse hemoglobiini sisaldust ja loendatakse vererakud: leukotsüüdid, erütrotsüüdid, trombotsüüdid. Muudatused hemogrammis võivad anda viiteid väga erinevatele haiguslikele seisunditele – aneemiad, põletikud, vereloomehaigused jne.

Vere lipiidid e vererasvad (üldkolesterool, HDL- ja LDL-kolesterool ning triglütseriidid)

Vere lipiidide tasemed on olulised näitajad seetõttu, et nende kõrgenenud sisaldus (HDL-kolesterooli puhul madal tase) ning omavahelised normist erinevad suhted on üks peamiseid südame- ja veresoonkonna haiguste, seal hulgas ateroskleroosi e veresoonte lupjumise, riskifaktoreid.

Glükohemoglobiin (HbA1c)

Võimaldab kindlaks teha, kas on kõrgenenud risk diabeedi tekkeks või juba välja kujunenud suhkrutõbi. Erinevalt glükoositaseme määramisest, näitab glükohemoglobiin veresuhkru keskmist taset 2-3 viimase kuu jooksul.

Alaniini aminotransferaas (ALAT) ja gammaglutamüüli transferaas (GGT)

Maksaensüümid, millede tõusu põhjusteks võib olla toksiliste ainete mõju sh mõningate ravimite pikaajaline tarvitamine ning liigne alkoholitarbimine, samuti mitmed haiguslikud seisundid, nagu näiteks nakkuslikud hepatiidid. Nimetatud põhjustel tekkinud maksakahjustused võivad lõpuks viia maksatsirroosi ning sealt edasi maksavähini.

Testosteroon, suguhormoone siduv globuliin (SHBG) ja vaba androgeeni indeks (FAI)

Analüüsid, mille alusel saab hinnata, kui palju mehel on veres peamist meessuguhormooni testosterooni ja kui palju sellest testosteroonist on organismi poolt kasutatav. Testosterooni olulisim funktsioon on sugurakkude e spermatosoidide tootmise ja kvaliteedi mõjutamine, mis tagab soo jätkamise. Samuti mõjutab testosteroon mehe kehalist arengut, lihasmassi ja selle jõudlust, rasvkoe paiknemist kehas, seksuaalset huvi ja võimekust. Testosterooni madal tase võib väljenduda vaimse ja füüsilise võimekuse alanemisena, unehäirete, liigese- ja seljavaludena. Pikaajaline madal testosterooni tase põhjustab luuhõrenemist.

Tagasi