Medicumi uus ravijuht on Dagmar Rüütel

Sotsiaalministeeriumi endine ravimiosakonna juht Dagmar Rüütel on alates septembrist Medicum Tervishoiuteenused eriarstiabi osakonna juhataja ja kogu Medicum AS ravijuht (artikli autor Meditsiiniuudised)

Dagmar Rüütel ütles uutest ametikohustustest kõneldes, et ravijuhi igapäevatöö hõlmab läbi erinevate viiside meditsiinilise tegevuse ettevõttesisest koordineerimist ja kvaliteedi tagamist.

Hetke üks suurematest väljakutsetest on uue ravijuhi kinnitusel kindlasti haigekassa lepingu üleöö selgunud muudatuste manageerimine nagu personali koormuse ümberkorraldamine. “Samuti tuleb teenuste pakett kohandada rohkem tasuliste teenuste pakkumisele seal, kus eriaala mahud väheneseid. Kus mahud aga  suurenesid, tuleb ette võtta uue personali otsing ja tegevusvaldkonna laiendamine,” rääkis ta.

Rüütli sõnul on tal ravijuhina hea meel, et vaatamata segadusele ravilepingutega saab Medicum arendada näiteks taastusravi (sh uuena alustame kardiaalse, eelkõige infarktijärgse taastusraviga), valuravi (kliinikul on spetsialiseerunud valuravi keskus), günekoloogilist päevakirurgiat, koduõendusteenuseid. “Nõudlust peaks kohapeal küllalt jätkuma,” lisas ta.

Suurtest väljakutsetest nimetas uus ravijuht veel tarkvara, Medicumi infosüsteemi järk-järgulist väljavahetamist, millega muutub nii patsiendi kui ka teenuse osutaja vaade (digiregistratuur, arsti ja õe töölaud) mugavamaks ning tekib uusi funktsionaalsusi nagu makselahendused patsientidele, meelespead ja otsusetoed teenuse osutajatele, andmevahetus raamatupidamisega jne. “Tegemist on küll pikemaajalise projektiga, aga algust juba tehtud ja edeneda soovitakse kiiresti,” rääkis Rüütel.

“Need väljakutsed on siiski meeskonnatöö ja ma ennast uue inimesena ei saa ega taha kuidagi esile upitada,” täpsustas ta.

Dagmar Rüütel, kes töötas pikki aastaid sotsiaalministeeriumis ravimiosakonna juhina, alustas mullu aasta algusest Medicumist tööd üldarstina. Praeguste kohustuste juures, kinnitab ta, arstitööks siiski kahjuks aega ei jagu.

Tagasi