Medicum on valmis avama esmatasandi EMO Lasnamäel

Medicum on valmis avama Lasnamäe Tervisekeskuses täiendava esmatasandi erakorralise vastuvõtu Tallinnas, et anda kiiret abi tallinlaste tervisemuredele ning võtta osa ITK ja PERHi EMO-de kolleegide koormusest enda kanda. Medicum on valmis alustama vastavaid  läbirääkimist nii Eesti Haigekassa, Tallinna linna kui ka Tallinna haiglatega.

„Arvestades EMOde ülekoormatust Tallinnas oleme teinud analüüsi ning teatame oma valmisolekust avada Lasnamäe Medicumis täiendav esmatasandi erakorraline vastuvõtt. Erakorralise meditsiini osakondadesse pöörduvast patsientuurist enamik saaks oma tervisemurele abi kas perearsti või pereõe vastuvõtult, kuid otsivad erinevatel põhjustel sellegi poolest oma tervisemurele EMOst abi. Oleme Medicumis kõigekülgselt analüüsinud nii personali, ruumide kui ka tehnoloogilist valmisolekut avada täiendav esmatasandi erakorraline vastuvõttUus erakorraline vastuvõtt võiks olla avatud kell 8-22, ehk EMO-desse pöördumise tippajal. Asume selle rahastamise osas läbirääkimisi pidama,“ ütles Medicumi nõukogu liige doktor Jaanus Vool.

„Meie poole saaksid pöörduda haiged, kes ei pääse oma ägeda tervisemurega piisavalt kiiresti perearsti juurde või kelle perearstil puuduvad operatiivsed uuringuvõimalused, samuti need, kelle terviseprobleem on ägenenud eriarstiabi järjekorras oodates. Oleme veendunud oma võimes osutada kvaliteetset, kiiret ja patsiendikeskset abi ning koostöös teiste Tallinna EMO-dega suudaksime vähenda meie kolleegide ülekoormust,“ täiendas Medicumi nõukogu liige doktor Jaanus Vool.

Doktor Voolu sõnul peab EMOde ülekoormatusele tulema lahendus Eesti tervishoiusüsteemist. Tema sõnul osutavadki näiteks Soomes ja Rootsis just tervisekeskused esmatasandi erakorralist abi ning suurtesse haiglatesse jõuavad vaid need patsiendid, kelle puhul on kõrgema etapi EMO õigustatud.

Intervjuu ERR-is.

Tagasi