E-konsultatsioon ja digisaatekiri

Hea patsient!

Tervisemure korral on teie esimeseks nõustajaks pereõde või perearst. Pöörduge alati esmalt oma pereõe või -arsti poole, töövälisel ajal küsige nõu riiklikult perearsti nõuandeliinilt (telefoninumber 1220).

Perearst hindab teie terviseprobleemi, otsustab ravivajaduse ning konsulteerib vajadusel eriarstiga.  Perearstil on  võimalik kiirelt ja mugavalt tellida  eriarstilt  e-konsultatsiooni või saata  teid  eriarsti vastuvõtule.

Mis on e-konsultatsioon?

E-konsultatsioon võimaldab perearstil nõu pidada eriarstiga teid esialgu vastuvõtule suunamata. Eriarst annab perearstile soovitused ravi jätkamiseks või kutsub teid vastuvõtule. Konsultatsiooni  vastuse saadab eriarst tervise infosüsteemi.

Perearst teavitab teid e-konsultatsiooni tellimisest. E-konsultatsiooni saatekirjale märgitakse alati teie kontaktandmed, et vajadusel saaks teiega ühendust võtta.

NB! Kui eriarst peab vajalikuks teid vastuvõtule kutsuda, võetakse teiega ühendust nelja kuni kuue tööpäeva jooksul, et kokku leppida sobiv vastuvõtuaeg.  Seetõttu on õiged kontaktandmed saatekirjal väga olulised.

Mis on digisaatekiri?

Digisaatekiri on tervise infosüsteemi kaudu eriarstile edastatav sõnum, millega suunav arst edastab teie terviseandmed ja põhjendab suunamise vajadust. Digisaatekiri võimaldab teid suunata vajaliku spetsialisti vastuvõtule. Digisaatekirja saavad saata ja vastu võtta kõik Eesti perearstid ja suuremates raviasutustes töötavad eriarstid.

Soovi korral saab arst teile saatekirja paberil välja printida. Oma  digisaatekirju näete ka riiklikus patsiendiportaalis www.digilugu.ee

Eriarstile suunamise vajaduse otsustab perearst. Alles pärast seda, kui perearst on saatnud tervise infosüsteemi digisaatekirja, saate broneerida aja eriarsti vastuvõtule. Saatekirja nõuet ei ole silmaarsti, psühhiaatri, naistearsti ning naha- ja suguhaiguste arsti vastuvõtule pöördumisel.

Perearst võib teile soovitada raviasutust ja märkida selle saatekirjale.  Teil on soovi korral võimalik selle saatekirjaga minna ka teise raviasutusse, kus ravijärjekord on lühem. Oluline on meeles pidada, et iga saatekirjaga saab broneerida aja ainult ühele vastuvõtule.

Vastuvõtuaja broneerimiseks on teil täna kolm võimalust – broneerida aeg raviasutuse kodulehel, helistada registratuuri või minna kohale. Kõigil kolmel juhul kontrollitakse kõigepealt tervise infosüsteemist saatekirja olemasolu.

Kui teil eriarsti vastuvõtule aega broneerides saatekirja ei ole, on raviasutusel õigus  teile pakkuda ainult tasulist vastuvõtuaega.  Tuleb arvestada, et  ilma saatekirjata toimunud eriarsti vastuvõtu kulusid haigekassa ei hüvita ning teil tuleb vastuvõtu ja võimalike lisauuringute eest tasuda ise.

Tagasi