Spordimeditsiiniline terviseuuring & kardiopulmonaalne koormustest

Spordimeditsiinilisest terviseuuringust on kasu nii alles sportimise alustamisele mõtlevatel inimestel kui ka professionaalsel tasemel treenivatel sportlastel.

Spordimeditsiiniline terviseuuring hõlmab organismi erinevate parameetrite mõõtmisi ning uuringuid nagu südamefilm (EKG) ning spirograafia (kopsufunktsiooni uuring). Vereanalüüsid võimaldavad hinnata nii organismi üldist tervislikku seisundit kui ka sportimisega kaasnevaid riske.

Spordiarst väljastab vajadusel tervisetõendeid sportlastele, treeneritele, spordialaliitudele ning võistluste korraldajale.

Spordimeditsiinilise terviseuuringu teostamiseks on esmalt vajalik ennast kirja panna spordiarsti vastuvõtule. Vastuvõtul määrab arst uuringu aja. Uuringu hind ei sisalda arsti vastuvõttu.

Kardiopulmonaalne koormustest (KPKT) võimaldab veelgi põhjalikumalt uurida terviseseisundit. Koormustesti on võimaliku teostada nii Haigekassa rahastuse raames näidustuse olemasolul, kui ka tasuliselt. Testi käigus saab määrata organismi maksimaalset hapnikutarbimise võimet. Testi tulemuste põhjal saab koostada täpse treeningplaani. Infot koormustesti kohta leiad Medicumi patsiendi infolehelt „Kardiopulmonaalne koormustest“.  Erinevatel aegadel tehtud testide tulemuste võrdlemine annab hea ülevaate sportlase arengust ning treeningute efektiivsusest.

Tasuline spordiarsti vastuvõtt koos kardiopulmonaalse koormustestiga kestab 1 h. Uuringut teostab dr Eduard Tsvetkov.

Teenuse hind 170 €

  • Kardiopulmonaalne koormustest: maksimaalse hapnikutarbimise mõõtmine, individuaalsete pulsilävede leidmine; spirograafia, koormus EKG    130 €
  • Arsti vastuvõtt   40 €

Haigekassa rahastatud eriarsti vastuvõtt

  • Patsiendil peab olema saatekiri eri- või perearstilt taastusraviarsti vastuvõtule

Testile registreerimiseks saada  aja broneerimise soov mailile – aleksandra.moskina@medicum.ee.  Broneeringu kinnitamiseks võtame Sinuga ühendust.