Triin Remmel, MD, PhD

REGISTREERI VASTUVÕTULE

Olen  teise põlvkonna gastroenteroloog, kes tegeleb erinevate seedetraktihaigustega. Seedetraktihaigused on vägagi sagedased maailmas, sageli inimese elukvaliteeti oluliselt häirivad. Kahjuks universaalset ravi, eriti funktsionaalsete haiguste puhul pole sageli olemas. Kõrvetised, puhitused, kõhulahtisus, kõhukinnisus, kõhuvalu, kõik nad tekitavad vaevusi. Peamine on hea koostöö oma perearsti ning ka miks mitte gastroenteroloogiga, kes välistab kõik halvad haigused ning nõustab patsienti koostöös teiste spetsialistidega kuidas edasi elada.

Minu enda nn. lemmikhaigused on maksahaigused. Eelkõige autoimmuunsed ning muud haruldased maksahaigused. Samas oman ka suurt kogemust viirushepatiitide ravi alal.

Kogus maailmas tõuseb maksahaiguste esinemissagedus.  Eelkõige tänu sellele, et me oleme aina paksemad. Peamiseks raviks on siin õige toitumine ning küllaldane liikumine.

Haridus

1996-1999 Tartu Ülikool gastroenteroloogia residentuur

1992-1996 doktorantuur Tartu Ūlikoolis, juhendajad professorid Vello Salupere ning Raivo Uibo. Kaitsmine cum laude 18.detsember 1996. Teemaks primaarne biliaarne kolangiit

1986-1992 Tartu Ülikooli arstiteaduskond, ravi eriala, cum laude

1975-1986 Elva Keskkool, eesti keele ja kirjanduse eriklass, hõbemedal.

Töökogemus

2018 gastroenteroloog, Medicum

2017-2018 gastroenteroloog-konsultant, Ida Tallinna Keskhaigla

2006-2017 gastroenteroloogia keskuse juhataja, Ida Tallinna Keskhaigla

2004-2006 vastutav gastroenteroloog , Lääne Tallinna Keskhaigla

2002-2004 vanem gastroenteroloog, Lääne Tallinna Keskhaigla

2001-2002 Lääne Tallinna Keskhaigla gastroenteroloog

1999-2001 Magdaleena Haigla gastroenteroloog

1995-1999 Tartu Ülikooli Sisekliiniku erakorraline vanemteadur

Erialased töökoolitused

Tavaliselt käin kaks korda aastas väliskoolitustel, Minu jaoks on ikkagi peamine eesmärk koolitada  ise Eesti kolleege, et nad oskaksid patsiente paremini gastroenteroloogilisi ravida ning vajadusel suunata õigesse kohta.

Kuulumine erialaorganisatsioonidesse

  • Eesti Gastroenteroloogide Selts
  • Eesti Endoskoopia Ühing
  • ECCO (Euroopa põletikulise soolehaiguse organisatsiooni) esindaja Eesti poolt

Huvipunktid

Eelkõige maksahaigused. Muutunud maksaanalüüsidega patsiendid. Samas kogu seedetrakt on huvitav.

Iseendast

Olen suur maailmarändur. Hetkel olen käinud 78 riigis. Lemmikohad oleksid: Peruu, Myanmar, Nepaal ning Mali. Armastan lugeda ka non fiction raamatuid, eriti ajaloost. Olen lugeri inimene. Samas, on ka mu raamatukogu ning muusikavalik kodus üsnagi suur. Meeldivad eelkõige kaks muusika zanri: klassikaline muusika (suured lemmikud Händel ning Tsaikovski) ning sümfooniline ja  gooti rock. Lisaks vaatan hea meelega ka mõnda head kriminulli TVs, tavaliselt kurjategijat küll ära ei arva.

Minu suurim eeskuju on mu Ema!