Aleksandra Butšelovskaja

Registreeri TAASTUSARSTI VASTUVÕTULE, kopsu- ja südamehaigete taastusravi

  • Reumatoloog
  • Taastusravi arst

2004.a – keskkooli lõpetamine

2010.a – Tartu Ülikool, arstiteaduskonna lõpetamine

2016.a – reumatoloogia residentuuri lõpetamine

2020.a – füsiaatria ja taastusravi residentuuri lõpetamine

09.-11.01.2020 – European Respiratory Society Pulmonary rehabilitation course

Minu arst-spetsialistiks saamine on olnud pisut pikem, kui tavaliselt. Praeguseks on mul selja taga 15 aastat õpinguid: arstiteaduskond  ja kaks residentuuri – reumatoloogia ning  füsiaatria- ja taastusravi erialadel.

Esimesest ülikooli aastast alates oli minu jaoks väga oluline õppida ja saada võimalikult palju kogemusi meditsiinist ja seal töötavatest inimestest. Just seetõttu otsustasin, et proovin kõik tööetapid ise ära. Alustasin põetajana, siis abiõena erinevates intensiivravi osakondades. 1.5 aastat töötasin abiõena Tartu Ülikooli  Kliinikumi pulmonoloogia intensiivravi osakonnas. Lisaks olen töötanud ka abiarstina Soomes. Juba reumatoloogia residentuuri ajal sai ära proovitud ka Tartu Kiirabi arsti töö.

2016 aastal lõpetasin Tartu Ülikooli Reumatoloogia residentuur. 

Reumatoloogiliste haigetega palju kokku puutudes mõistsi, kui oluline on taastusravi patsientide elukvaliteedi säilitamisel ja kui palju on võimalik patsiente aidata kasutades tänapäevaseid ja kaasaegseid taastusravi meetodeid. Nii sündis mõtte omandada lisa spetsialiteet – füsiaatria- ja taastusravi alal. 

2016 aastal astusin Füsiaatria- ja taastusravi residentuuri. Alates sellest ajast olen pidevalt vastu võtnud reumatoloogina Tartu Tamme erakliinikus. 

Viimane aasta Taastusravi residentuuris muutus põnevaks ja tõi uusi tuuli. Tänu innustavatele kolleegidele tekkis eriline huvi kopsuhaigete taastusravi vastu. Just see teema sai valitud ka residentuuri lõputöö teemaks. Osalen Eesti kroonilise obstruktiivse kopsuhaigusega patsiendi taastusravi juhendi koostamisel. Minu suur soov ja unistus on panustada oma teadmised ja tööd kopsuhaigetele spetsialiseeritud ambulatoorse taastusravi arengusse, mida Eestis seni polnud.

Miks just kopsuhaigete taastusravi?

Koostöövalmis ja motiveeritud patsientidega on taastusravis võimalik märkimisväärselt nende elukvaliteeti parandada. Selline muljetavaldav tulemus on iga arsti unistus. Lihtne on edasi minna ja valikuid teha, kui näed, et saad inimesi aidata.

REGISTREERI VASTUVÕTULE