Perearstiga kontakteerumine

Infot, kas valida oma terviseküsimuse lahendamiseks EMO või perearstikeskus, saate siit

Perearstikeskuses on tervisega seotud probleemide või küsimuste lahendamisel esmaseks kontaktisikuks Teie pereõde. Perearst võtab vastu ainult eelregistreeritud patsiente.

Pereõde hindab Teie probleemi ja otsustab, kes ja millal Teie probleemiga tegeleb. Vajadusel broneerib ta Teile vastuvõtuaja perearsti või pereõe juurde või annab info perearsti telefonikontaktiks ja perearst helistab Teile ise.

Esmase terviseprobleemiga saab patsient  helistada selle korruse registratuuri telefoninumbrile, kus töötab tema perearst  (vt majajuhti). Patsient registreeritakse kõigepealt pereõe telefoni kontaktile. Kui patsient helistas enne kella 12.00, siis võtab õde temaga ühendust sama päeva jooksul, kui pärast kella 12.00, siis võtab õde ühendust järgmise tööpäeva jooksul. Kui Teie terviseprobleem ei nõua kiiret meditsiinilist sekkumist, on registratuuri töötajal õigus registreerida pereõe telefoni kontaktile esimesele vabale ajale. 

Vastuvõtule registreerimine

Vastuvõtule tuleb ALATI ette registreerida.

Juhime tähelepanu, et pereõde osutab mitmeid teenuseid, sealhulgas:

  • kroonilise haiguse ravimi retsepti pikendamine;
  • erinevate tervisetõendite väljastamine;
  • kergemate infektsioonhaiguste ravi alane nõustamine;
  • sõeluuringute ja sõltuvusprobleemide alane nõustamine.

Vastuvõttude korraldus

Kui Te ei saa kokkulepitud ajal vastuvõtule tulla,  siis palun tühistage oma aeg esimesel võimalusel, helistades oma perearsti korruse registratuuri.

Kui Te hilinete vastuvõtule enam kui 5 minutit, siis palume arvestada sellega, et eelisjärjekorras teenindatakse õigeaegselt vastuvõtule jõudnud patsiente.

Kui jõuate kohale ajal, mil Teile planeeritud vastuvõtuaeg on läbi, Teid enam vastu ei võeta ning Teil tuleb registratuuris kokku leppida uus vastuvõtuaeg.

Kui Te tulete vastuvõtule mitme pereliikmega, siis palun broneerige igaühe jaoks eraldi aeg.

Kui Teil on mitu erinevat terviseprobleemi, palun pidage eelnevalt pereõega telefonitsi nõu – võib-olla on mõistlik broneerida pikem vastuvõtuaeg.