Alkoholi liigtarvitamise varajase avastamise ja lühisekkumise teenus (ALVAL)

EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

 

 

 

 

 

Medicum on liitunud programmiga „Kainem ja tervem Eesti“, mille üheks osaks on alkoholi liigtarvitamise varajase avastamise ja lühisekkumise teenuse osutamine.

Alkoholi liigtarvitamise varajaseks avastamiseks kasutab pereõde või perearst AUDIT (The Alcohol Use Disorders Identification Test) küsimustikku, mille on välja töötanud Maailma Terviseorganisatsioon.

AUDIT test koosneb kümnest küsimusest ning see näitab, millisel riskitasemel on inimese alkoholitarvitamine. Riskitasemeid on kokku neli: madala riskiga tarvitamine, tervist ohustav tarvitamine, tervist kahjustav tarvitamine ning võimalik alkoholisõltuvus.

Kui patsient tarvitab alkoholi ohustavalt või kahjustavalt, aitab perearst või pereõde leida motivatsiooni ja viise tarvitatavate alkoholikoguste vähendamiseks. Kui mured on suuremad ning perearst või pereõde ei saa abi pakkuda, on inimesel võimalus abi saamiseks pöörduda alkoholitarvitamise häire ravikeskusesse.

Nõustamisele tulemiseks broneerige aeg pereõe vastuvõtule Medicumi digiregistratuuris või telefonil 605 0601.

Teenust osutavad pereõed:

Lasnamäel: 

JEVGENIA SAVINKINA
LJUDMILLA HANSON
ANASTASIA DREWS
LIDIA ALEKSEJEVA
ANASTASSIJA TURANINA
TANITA IVANOVA
KRISTINA GULTJAJEVA
ANNA SKIDENKO
TATJANA GUSSARIKOVA
ELIZAVETA DZIHIKIYA
JELENA KULBOK

Sadama filiaalis: JULIA PÕTKINA

Turbas: TIINA SAUN

Pereõde ja perearst annavad vajadusel täiendavat infot programmi teenuste kohta ja vastavad alkoholi tarvitamist puudutavatele küsimustele.

Programmi „Kainem ja tervem Eesti“ rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist. Selle eesmärk on parandada alkoholi liigtarvitamise ennetamiseks ja raviks vajalike tervishoiu- ja tugiteenuste kättesaadavust ja kvaliteeti ning pakkuda varajase avastamise ja nõustamise ning raviteenuseid.

Lisainfot programmi kohta leiab veebilehelt www.tai.ee/kte.

AUDIT – test alkoholi tarvitamise hindamiseks