Oluline info

Kodukord

Perearsti või pereõe vastuvõtule tuleb alati ette registreerida. 

Etteteatamata kohale tulnud patsienti ei teenindata. 

Medicum Tervisekeskuse/Pereasrstikeksuse (Vilisuu 6) igal korrusel on oma registratuur, mis töötab tööpäevadel kella 8–16. 

Kui patsient helistas enne kella 12.00, siis võtab õde temaga ühendust sama päeva jooksul, kui pärast kella 12.00, siis võtab õde ühendust järgmise tööpäeva jooksul. Kui Teie terviseprobleem ei nõua kiiret meditsiinilist sekkumist, on registratuuri töötajal õigus registreerida pereõe telefoni kontaktile sõltuvalt probleemist. 

Esmase terviseprobleemiga pöördub patsient tervisekeskuse registratuuri telefoninumbrile 605 0600.

Perearstikeskuses on tervisega seotud probleemide või küsimuste lahendamisel esmaseks kontaktisikuks Teie pereõde.  

Pereõde hindab Teie probleemi ja otsustab, kes ja millal Teie probleemiga tegeleb. Vajadusel broneerib ta Teile vastuvõtuaja perearsti või pereõe juurde või annab info perearsti telefonikontaktiks ja perearst helistab Teile ise. 

Juhime tähelepanu, et pereõde osutab mitmeid teenuseid, sealhulgas: 

  • kroonilise haiguse ravimi retsepti pikendamine; 
  • erinevate tervisetõendite väljastamine; 
  • kergemate infektsioonhaiguste ravi alane nõustamine; 
  • sõeluuringute ja sõltuvusprobleemide alane nõustamine. 

Kui Te ei saa tulla vastuvõtule kokkulepitud ajal, siis palun tühistage oma aeg esimesel võimalusel. Perearsti ja pereõe kontakte leiate SIIT

Kui Te hilinete vastuvõtule enam kui 5 minutit, siis palun arvestage sellega, et eelisjärjekorras teenindatakse õigeaegselt vastuvõtule jõudnud patsiente. 

Kui jõuate kohale ajal, mil Teile planeeritud vastuvõtuaeg on läbi, Teid vastu ei võeta ning Teil tuleb kokku leppida uus visiidiaeg. 

Kui Te tulete vastuvõtule mitme pereliikmega, siis palun broneerige igaühe jaoks eraldi aeg. 


Töövõimetusleht(TVL) ehk haigusleht ja hooldusleht

Haigestumisest ja töövõimetuslehe vajadusest palume teavitada haigestumise päeval. Kui kindlustatud isik haigestub või hoolduse või põetuse vajadus tekkib nädalavahetusel, rahvuspühal või riigipühal tuleb  teavitada  sellest vahetult järgneval tööpäeval. 

Tagantjärele töövõimetuslehte ei avata, välja arvatud juhul, kui Teil on olemas muu haigestumist tõendav dokument: 

  • kiirabikaart 
  • haigla või EMO väljavõte 

Nimetatud juhtudel saab TVL avada ka 2 päeva peale haigestumist. 

Haigestumisest võimalik teavitada ka e-Perearstikeskuse kaudu.

Töövõimetusleht on rahaline dokument, seetõttu palume töövõimetuslehe vajaval patsiendil perearsti või pereõega suheldes kinni pidada kokkulepitud tähtaegadest. 

Perearsti üleriigiline nõuandetelefon 1220 

Perearsti nõuandetelefonil 1220 saab lihtsamate terviseprobleemide korral meditsiinilist nõu eesti ja vene keeles 24 tundi ööpäevas. www.1220.ee 


Koduvisiit

Koduvisiidi vajaduse otsustab alati arst. Kodus on võimalused haiguse diagnoosimiseks ja ravi alustamiseks alati kehvemad kui tervisekeskuses (ei saa teha uuringuid ja analüüse). Esmast nõustamist saab teha ka telefoni teel, seega pöörduge esmalt pereõe poole, kes Teid ära kuulab ja leppige kokku edasine tegevus. Vajadusel helistab arst Teile asjaolude täpsustamiseks ja lepib kokku vastuvõtu või koduvisiidi.

Koduvisiit on tasuline. Hind 5 eurot ühele aadressile kutsutud visiidi või visiitide eest (haigekassa poolt kindlustatud isikutele). Koduvisiidi eest ei võeta tasu rasedatelt ja alla 2-aastastelt lastelt.


Saatekirjad

Eriarsti konsultatsiooni vajaduse otsustab perearst. Perearst annab saatekirja eriarstile ainult juhul kui eriarsti konsultatsioon on meditsiiniliselt põhjendatud. Perearst ei väljasta saatekirja patsiendi nõudmisel või tagantjärel.

Kui olete end registreerinud eriarsti vastuvõtule perearstiga nõu pidamata, on tal õigus saatekirja väljastamisest keelduda ning teil tuleb teenuse eest ise tasuda.

Pereõde saatekirja ei väljasta.

Patsient võib pöörduda ise, saatekirja omamata järgmiste arstide vastuvõtule: günekoloogile, naha-suguhaiguste arstile, hambaarstile, silmaarstile, trauma korral traumatoloogile ja kopsuarstile ainult tuberkuloosi kahtlusega.


Retseptid

Kordusretsepte saab tellida helistades registratuuri telefoninumbrile 605 0600

Retseptid pikendatakse 72 tundi jooksul. 

Mugavaim ja kiireim viis tellida korduvretsepte on e-Perearstikeskuse kaudu.  

Telefoni teel ei pikendata unerohtude, narkootiliste ja teiste psühhotroopsete ravimite retsepte. Samuti ei väljastata telefoni teel nende ravimite retsepte, mida Teil on vaja esimest korda või ühekordselt – antibiootikumid, valuvaigistid jne.  

Retseptide nimetusi, kehtivust, uue retsepti olemasolu saate kontrollida terviseportaal.ee või www.eesti.ee. kaudu. 


Kui Teil on krooniline haigus

On hea, kui Te teate oma haiguse nime ja tunnete ära, millal Teie seisund nõuab kiiret arsti juurde pöördumist. 

Kui Te tarvitate oma kroonilise haigusega regulaarselt ravimeid, siis on hea teada oma ravimite nimetusi. Kui ravimeid on mitu, paluge oma arstilt paberil raviskeemi ja kandke seda alati endaga kaasas. 

Kroonilise haigusega on vaja käia vähemalt üks kord aastas pereõe või perearsti juures tervisekontrollis ka siis, kui Te ennast hästi tunnete. 


Perearsti üleriigiline nõuandetelefon 1220

Perearsti nõuandetelefonil 1220 saab lihtsamate terviseprobleemide korral meditsiinilist nõu eesti ja vene keeles 24 tundi ööpäevas. www.1220.ee