Oluline info

Vastuvõtule pöördumine

Perearst või EMO?

Vastuvõtule tuleb ALATI ette registreerida.

Etteteatamata kohale tulnud patsienti ei teenindata.

Kui Te ei saa tulla vastuvõtule kokkulepitud ajal, siis palun tühistage oma aeg esimesel võimalusel. Perearsti ja pereõe kontakte leiate SIIT.

Kui Te hilinete vastuvõtule enam kui 5 minutit, siis palun arvestage sellega, et eelisjärjekorras teenindatakse õigeaegselt vastuvõtule jõudnud patsiente.

Kui jõuate kohale ajal, mil Teile planeeritud vastuvõtuaeg on läbi, Teid vastu ei võeta ning Teil tuleb registratuuris kokku leppida uus visiidiaeg.

Kui Te tulete vastuvõtule mitme pereliikmega, siis palun broneerige igaühe jaoks eraldi aeg.

Kui Teil on mitu erinevat terviseprobleemi, palun pidage eelnevalt pereõega telefonitsi nõu – võibolla on mõistlik broneerida pikem vastuvõtuaeg.

Telefonikontakt

Terviseprobleemide tekkimisel võtke ühendust registratuuriga.

  • Medicum Tervisekeskuse/Pereasrstikeksuse (Vilisuu 6) igal korrusel on oma registratuur, mis töötab tööpäevadel kella 8–16.  

Esmase terviseprobleemiga saab patsient  helistada selle korruse registratuuri telefoninumbrile, kus töötab tema perearst  (vt majajuhti). Patsient registreeritakse kõigepealt pereõe telefoni kontaktile. Kui patsient helistas enne kella 12.00, siis võtab õde temaga ühendust sama päeva jooksul, kui pärast kella 12.00, siis võtab õde ühendust järgmise tööpäeva jooksul. Kui Teie terviseprobleem ei nõua kiiret meditsiinilist sekkumist, on registratuuri töötajal õigus registreerida pereõe telefoni kontaktile esimesele vabale ajale. 

Kui Teil on krooniline haigus

On hea, kui Te teate oma haiguse nime ja tunnete ära, millal Teie seisund nõuab kiiret arsti juurde pöördumist.

Kui Te tarvitate oma kroonilise haigusega regulaarselt ravimeid, siis on hea teada oma ravimite nimetusi. Kui ravimeid on mitu, paluge oma arstilt paberil raviskeemi ja kandke seda alati endaga kaasas.

Kroonilise haigusega on vaja käia vähemalt üks kord aastas pereõe või perearsti juures tervisekontrollis ka siis, kui Te ennast hästi tunnete.

Koduvisiit

Koduvisiidi vajaduse otsustab alati arst. Kodus on võimalused haiguse diagnoosimiseks ja ravi alustamiseks alati kehvemad kui tervisekeskuses (ei saa teha uuringuid ja analüüse). Esmast nõustamist saab teha ka telefoni teel, seega pöörduge esmalt pereõe poole, kes Teid ära kuulab ja leppige kokku edasine tegevus. Vajadusel helistab arst Teile asjaolude täpsustamiseks ja lepib kokku vastuvõtu või koduvisiidi.

Koduvisiit on tasuline. Hind 5 eurot ühele aadressile kutsutud visiidi või visiitide eest (haigekassa poolt kindlustatud isikutele). Koduvisiidi eest ei võeta tasu rasedatelt ja alla 2-aastastelt lastelt.

Saatekirjad

Eriarsti konsultatsiooni vajaduse otsustab perearst. Patsient võib pöörduda ise, saatekirja omamata järgmiste arstide vastuvõtule: günekoloogile, naha-suguhaiguste arstile, hambaarstile, silmaarstile, trauma korral traumatoloogile ja tuberkuloosiarstile.

Pereõde saatekirja ei väljasta.

Saatekirju ei väljastata patsiendi nõudmisel või tagantjärele.

Kui olete end registreerinud eriarsti vastuvõtule perearstiga nõu pidamata, on tal õigus saatekirja väljastamisest keelduda ning teil tuleb teenuse eest ise tasuda.

Retseptid

Kordusretsepte saab tellida helistades registratuurile, retsepti valmistamise tähtaeg on 72 tundi.

Telefoni teel ei pikendata unerohtude, narkootiliste ja teiste psühhotroopsete ravimite retsepte. Samuti ei väljastata telefoni teel nende ravimite retsepte, mida Teil on vaja esimest korda või ühekordselt – antibiootikumid, valuvaigistid jne. Sellise ravi alustamiseks tuleb pöörduda arsti vastuvõtule.

Retseptide nimetusi, kehtivust, uue retsepti olemasolu jm saate kontrollida internetist, aadressil: www.eesti.ee.
Lehele saate sisse logida kas panga kaudu või ID-kaardiga. Lehel valige > E-teenused > Kodanikule > Tervis ja tervisekaitse > Retseptid

Töövõimetusleht (TVL) ehk haigusleht ja hooldusleht

Töövõimetuslehe avamiseks tuleb perearstikeskusega ühendust võtta haigestumise päeval. Tagantjärele töövõimetuslehte ei avata, välja arvatud juhul, kui Teil on olemas muu haigestumist tõendav dokument:

  • kiirabikaart
  • haigla või EMO väljavõte

Nimetatud juhtudel saab TVL avada ka 2 päeva peale haigestumist.

Kui hiljem selgub, et Te töövõimetus- või hoolduslehte ei vaja, teavitage sellest oma pereõde, et ta saaks töövõimetuslehe annulleerida.

Perearsti üleriigiline nõuandetelefon 1220

Perearsti nõuandetelefonil 1220 saab lihtsamate terviseprobleemide korral meditsiinilist nõu eesti ja vene keeles 24 tundi ööpäevas. Helistamisel ei tuvastata helistaja isikut, helistada ja nõu küsida võivad ka ravikindlustuseta inimesed.

Meelespea Medicum perearstikeskuse patsiendile.pdf