Sünnieelne kromosoomiuuring

Kromosoomhaiguste loote sõeluuring NIPTIFY Medicumis

Medicumis on lapseootel naisele kättesaadav kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuring – Eesti teadlaste loodud NIPT (non-invasive prenatal testing) testi nimega NIPTIFY.

NIPTIFY on kõige täpsem loote kromosoomhaiguste sõeluuring, mis määrab Downi, Edwardsi, Patau ja Turneri sündroomi, kaheksateist olulise mikrodeletsiooni ja duplikatsiooni (k.a DiGeorge sündroom) esinemise riski ning lisaks ka loote soo. Haigekassa kompenseerib NIPTIFY testi rasedatele, kellel on OSCAR testiga leitud kõrgenenud loote kromosoomhaiguse risk. Tänu sellele ei pea 90% kõrge OSCAR riskiga patsientidest läbima invasiivset lootevee uuringut. NIPTIFY on ohutu ja kiire, sest analüüsiks võetakse emalt vereproov ja testi tulemused saabuvad arstile 4-8 tööpäeva jooksul. 

Olenemata OSCAR testi ajastusest ja tulemusest, on NIPTIFY test kättesaadav kõigile lapseootel peredele juba alates 10.+ rasedusnädalast. Test tuvastab loote võimaliku kromosoomhaiguse peaaegu 100% täpsusega ja määrab loote soo eksimatult. Lisaks võib NIPTIFY tuvastada ka teisi kromosomaalseid kõrvalekaldeid ehk juhuleide, mis võivad mõjutada loote tervist ja raseduse kulgu. NIPTIFY on välja töötatud Eesti teadlaste ja arstide koostöös, analüüsid tehakse Tartus ning Teie geeniandmeid ei saadeta riigist välja.

  • NIPTIFY test on tasuline teenus (295 €). Täpsema info saamiseks pöörduge ämmaemanda või naistearsti poole.

Ämmaemanda vastuvõtule (suunab testile) saate registreerida telefonil 605 0601 või Medicumi digiregistratuuris.

Loe NIPTIFY ja testimise kohta lähemalt www.niptify.ee.