Artikkel Medicumist väljaandes Lasnamäe 40

14. septembril 2017. a ilmus eriväljaandes Lasnamäe 40 Medicumist artikkel

Lasnamäelaste lemmikkliinik

Medicum on Eesti suurim haiglavälist üld- ja eriarstiabi pakkuv tervishoiuettevõte, mis on välja kasvanud 1986. aastal tegevust alustanud Lasnamäe polikliinikust, tuntud kui punase ristiga hoone Punasel tänaval.  

Oleme tänapäevani suurim tervishoiuasutus Lasnamäel – siin töötab kokku 365 inimest, neist 100 arsti ja 140 muu eriala tervishoiutöötajat. Kõrghooajal saab meie juures iga päev meditsiinilist abi pea kaks tuhat Lasnamäe elanikku.

Polikliinik kogu linnaosa meditsiiniliseks teenindamiseks

Lasnamäe polikliiniku avamisel elas piirkonnas 70 tuhat inimest ning tööd alustasime 449 töötajaga, sh 126 arsti ja 225 meditsiiniõde. Polikliiniku teenindatava piirkonna elanikkond kasvas esimese kümne tegevusaasta jooksul 125 tuhandeni, millele lisandus asutuse populaarsuse kasvu tulemusel 25 tuhat külastajat teistest linnaosadest ja väljastpoolt Tallinna. Ka personali arv kasvas ja jõudis 1998. aastaks 500 töötajani, sh 159 arsti ja 241 õde. Linnaossa on praeguseks küll juurde tekkinud mitmeid perearstikeskusi ja erameditsiiniasutusi, kuid Medicum on jäänud suurimaks ning armastatuimaks.

24. jaanuar 1986 Lasnamäe polikliiniku avamine
1994. aastal algas üleminek perearstisüsteemile
1999. aastal toimus polikliiniku erastamine töötajatele
2001. aastal valmis uus ravibassein
2006. aastal soetati magnetresonantstomograaf
2007. aastal soetati kompuutertomograaf

Suurim ja kiiresti arenev tervisekeskus Eesti riigis

„Ühe katuse all olemine”  ̶  perearstikeskus, eriarstide lai esindatus koos hambaraviga, taastusravikeskus koos arstide käsutuses oleva moodsa pilt- ja funktsionaaldiagnostikaga ning laborivõimalustega – on taganud Lasnamäe elanikele laialdase arstiabi kättesaadavuse elukoha läheduses juba üle 30 aasta. Meie 13 tubli perearsti nimistutesse kuulub 25 000 lasnamäelast ehk umbes veerand kogu piirkonna elanikkonnast. Meil on hea meel, et kolleegid teistest Lasnamäe perearstikeskustest suunavad oma patsiente meie juurde analüüse ja uuringuid tegema. Meie 80 eriarsti esindavad pea kõiki terapeutilisi ja kirurgilisi erialasid. Meilt saab abi enamikule ambulatoorselt lahendatavatele probleemidele, sh ka kiiret abi vajavatele, ning hea koostöö Tallinna haiglatega tagab vajadusel õigeaegse suunamise haiglaravile.

Meie tegevuses on väga olulisel kohal ravi- ja diagnostiliste meetodite pidev tänapäevastamine. Medicumil on oma koolituskeskus, teadus- ja arendusosakond ning aktiivselt osaletakse rahvusvahelistes kliinilistes uuringutes. Meie patsientidel on olnud kodulehe kaudu juurdepääs oma digitaalsetele terviseandmetele juba 15 aastat. Kõik see kokku moodustab tervisekeskuse, kus tegeletakse tänapäevasel tasemel haiguste ennetamise, diagnostika ja esmase raviga.

Sarnased tervisekeskused on riigi uue poliitika tulemusel ja rahalisel toel tekkimas ka paljudesse maakonnakeskustesse ning Medicumis aastakümneid toiminud arstiabi mudel on taas muutumas tervishoiu korralduse üheks nurgakiviks.

Lisaks esmatasandi arstiabi ja ennetustegevuse arendamisele on meie oluliseks prioriteediks laste ja emade tervis. Mitmed meie perearstid on lastearsti taustaga. Meil töötavad laste neuroloog, allergoloog ja kõrva-nina-kurguarst; teostame haigekassa lepingu alusel laste hambaravi. Meie kogenud ämmaemandad jälgivad raseduse kulgu; peresünnituseks saab valmistuda Medicumi perekoolis; beebide igakülgse arengu soodustamiseks pakume imikute ujutamist vannis, peretunde basseinis, ema-beebi võimlemist ja lastemassaaži. Naiste tervise jälgimise ja raviga tegeleb meie suurim, kaheksa arstiga eriala günekoloogia.

Meil on Lasnamäe parim taastusravikeskus, kus südameasjaks on võetud lasnamäelaste terviseprobleemidele ennetavate, ravi- ja taastavate protseduuride pakkumine võimalikult laias valikus:

  • stressi, depressiooni, üleväsimuse, ülepingete korral kaela- ja seljapiirkonnas, ülekaalu puhul soovitame kogukeha massaaži vannis, vesivõimlemist, erinevaid massaažiliike;
  • krooniliste kaela-, selja- ja liigeseprobleemide korral soovitame erinevaid elektriravi protseduure ja soojaravi, kus tehakse muda- või parafiin-osokeriidi aplikatsioone;
  • krooniliste hingamisprobleemidega ja sageli põdevatele lastele soovitame kindlasti soolaravi protseduure, hingamisprobleemide korral ka liikumisravi.

Tahame olla haiglatega võrreldava arstlike erialade valikuga asutus, mis tagab lasnamäelastele laialdase ambulatoorse arstiabi oma kodulinnaosas.

Alates 1. detsembrist liitub meie hambaraviosakond Eesti Haigekassa täiskasvanute hambaravi kompenseerimise süsteemiga. Oktoobris alustame koostöös osaühinguga Kuuldeaparaadid kuuldeaparaatide paigaldamise ja nõustamisega. Aasta lõpuks juurutame protseduuride ja diagnostika võimalused uutel seadmetel naistehaiguste ja kõrva-nina-kurguhaiguste valdkonnas.

Kvaliteetse arstiabi kättesaadavus on üks meie põhiprioriteete. Seda kinnitab fakt, et Medicum on Tallinnas ainsa tervishoiuasutusena avatud vastuvõttudeks tööpäevadel kuni kella 20.00. Tervishoiuteenusele kiirema juurdepääsu võimaldamiseks pakume patsientidele haigekassa üldjärjekorra kõrval ka tasulisi teenuseid.

Oleme kiiresti arenev asutus ja tahame pakkuda oma patsientidele parimat. Lähitulevik toob nii Medicumile kui ka patsientidele palju uusi arengusuundi. Loodame järgmisel aastal valmis saada uue esmatasandi tervisekeskuse maja, mis hakkab paiknema olemasoleva hoone kõrval ja on sellega ühendatud (vt joonis). Samuti on plaanis rekonstrueerida olemasoleva hoone esimene korrus ja pakkuda vabanevatel pindadel uusi teenuseid.

Teeme omalt poolt kõik, et Medicum oleks patsientide jaoks armastatud asutus ka 30 aasta pärast.

Tõnis Allik
aktsiaselts Medicum
juhatuse esimees

Tagasi