Aukioloaika

Lääkerit

Nimi

Vapaat ajat

Aukioloaika

Huone

Кuntoutuslääkäri Natalie Jaaniste katso Ma 11.00–19.00
Ti, Ke 8.30–12.30
To 10.00–18.00
Pe 8.30–14.30
211
Кuntoutuslääkäri Mairi Holtsmann katso Ti, Ke, To, Pe 8.00-16.00 225
Kuntoutus- ja urheilulääkäri Eduard Tsvetkov katso Ma, Ti, To, Pe 8.00-15.30 408
Кuntoutuslääkäri Reet Viilu katso Ti, Ke 12.30–19.30 211
Kuntoutus sairaanhoitaja (vauvat ja lapset) Ülle Peterson-Björk katso Ma – Pe 12.30-15.30 533
Kuntoutus sairaanhoitaja (ravitsemusneuvonta) Lilian Leevald katso Ti 8.00-12.00 Ke 16.00-20.00 533
Sairaanhoitaja (kardiologinen kuntoutus) Aleksandra Moškina katso Ke 9.00-15.30 408

 

Palvelut

Asiantuntija

Vapaat ajat

Huone

Kardiologinen kuntoutus Lääkäri
  • Lääkärin vastaanotto
  • Kardiopulmonaarinen rasituskoe (Cardiopulmonary exercise testing (CPET)
  • Kuntoutus sairaanhoitaja vastaanotto (konsultointi)
  • Fysioterapia
Eduard Tsvetkov katso 408
Sairaanhoitaja
Aleksandra Moškina katso 408
Lilian Leevald (ruokavalio) katso 533
Ülle Peterson-Björk katso 533
Fysioterapeut
Jana Lüter katso 123
Alissa Zahharova katso 123
Kinesioterapia

  • Kinesioteippaus
  • Venytyshoito
Kinesioterapist 313
Anel Markina katso
Innessa Puntso katso

Hieronta

  • Hoitohieronta 25, 50 tai 90 minuuttia
  • Hoitohieronta raskaana oleville naisille
  • Hoitohieronta selluliitin poistoon
  • Hunajahieronta
  • Imukuppihieronta
  • Lymfahieronta
  • Puheterapiahieronta
  • Päähieronta
  • Thai-hieronta
  • Urheiluhieronta
Hieroja
Sirje Aasamets katso 308
Marina Eindok katso 307
Ilja Ivlev katso 307
Maria Kushnir katso 303
Kristi Künnap katso 306
Natalia Neff katso 302
  • Lasten hieronta
Jelena Konnova katso  301
Kristina Pavlovskaja katso 301

Vesihoito – kylpylä

  • Vedenalainen suihkuhieronta
  • Vauvauinti ammeessa
Füsioterapeut / kuntoutus sairaanhoitaja  123
Elisa Arus katso
Merle Jakobson katso
Svetlana Oleinik katso
Tamara Osipenko katso
Ülle Peterson-Björk katso

Uima-allas lapsille

  • Uinti 0-6 vuotiaille tai perhetunti

Vesivoimistelu terveysongelmien hoidossa

  • Iäkkäät
  • Liikuntahäiriöt (halvaus)
  • Nivelongelmat
  • Trauman tai leikkauksen jälkeen
  • Radikulopatia
  • Selkäongelmat

Vesiaerobic

  • Vesiaerobic
Füsioterapeut  123
Alina Akifjeva
Elisa Arus katso
Mihail Beljajev katso
Katerina Birkenbaum katso
Merle Jakobson katso
Aigar Jõemets katso
Diana Karutina katso
Oleg Krönström katso
Jana Lüter katso
Ilja Šitman
Alissa Zahharova katso

Fysioterapia

  • Fysioterapeutin palvelut 30/60 min
  • Liikuntahoitto
    • alaraajonen ongelmat
    • hengitysvaikeudet
    • liikalihavuuden tapauksissa
    • niska-hartiaseudun ja olkapään ongelmat
    • nivelongelmat
    • trauma tai leikkauksen jälkeen
    • radikulopatia
    • selkäongelmat
  • Liikuntahoitto lapselle
  • Äiti–vauva-voimistelu
Füsioterapeut  324
Alina Akifjeva
Elisa Arus katso
Mihail Beljajev katso
Katerina Birkenbaum katso
Merle Jakobson katso
Aigar Jõemets katso
Diana Karutina katso
Oleg Krönström katso
Jana Lüter katso
Ilja Šitman
Alissa Zahharova katso

Suolahoito eli speleoterapia

130

Lämpöterapia
(vältämäton lääketieteellinen  rahtikirja)

  • Inhalaatiohoito
  • Mutahoito
  • Parafiini-osokeriitihoito
Ljudmilla Kostenko

Natalja Kustova

Rekisteröinti II kerros,
sähköhoito osastolla
puh. +372 6050 640
124

Fysikalinen laitehoito eli sähköhoito
(vältämäton lääketieteellinen  rahtikirja)

  • Diadynamiikka
  • Fonoforeesi
  • Galvanisaatiohoito eli elektroforeesihoito
  • Impulssivirtahoito
  • Korkean intensiteetin laserhoito
  • Kvartsiputkihoito
  • Laserhoito
  • Magneettihoito
  • Mikroaaltohoito
  • Ultralyhytaaltohoito (ULL)
  • Ultraäänihoito
Tatjana Antonova

Karinee Karu

Irina Kirjušetškina

Lilian Leevald

Ljudmilla Matlakhova

Margarita Nesmejanova

Triin Parro

Larissa Salatun

Alissa Zahharova

Anna Zahharova

Svetlana Zvjagina

Raissa Voronkova

Rekisteröinti II kerros,
sähköhoito osastolla
puh. +372 6050 640
201-207