Yhteystiedot ja aukioloajat

Lasnamäe Medicum on avoinna Ma–Pe 7.30–20.00
Laboratorio on avoinna Ma–Pe 8–18
Röntgenkuvaus on avoinna Ma-Pe 8-19.45
Hammas röntkenkuvaus on avoinna Ma–Pe 8.00–19.00

Sadama Medicum on avoinna Ma-Pe 8-20
Laboratorio on avoinna Ma-Pe 8-15

Vastaan ottoon ajat löydat tästä

Ensihoito ja apteekkipäivystys

AS Medicum Tervishoiuteenused Medicum Perearstikeskus AS OÜ Medicum Dental OÜ Koduõde

AS Medicum Tervishoiuteenused

Rekisterikoodi 14335034
Toimilupa L03690
Punane 61, 13619 Tallinn, Viro
faksi +372 605 0774
sähköposti: medicum@medicum.ee

KMKR nro EE100536542

SEB Pank AS IBAN EE421010220265079222 SWIFT: EEUHEE2X

Asiakaspalvelu

Lasnamäe Medicum +372 605 0601
hammashoito +372 605 0615
sähköhoidon asiakaspalvelija +372 605 0640
kuntoutuksen asiakaspalvelija +372 605 0637, +372 506 9920
Sadama Medicum +372 881 1300, +372 881 1301

 

Johtokunta

Tõnis Allik
johtokunnan esimies
medicum@medicum.ee +372 605 0770
Siiri Heinsaar
johtokunnan talousalaa edustava jäsen
siiri.heinsaar@medicum.ee +372 605 0815

Hallinto

Kristi Tüür
sihteeri
kristi.tuur@medicum.ee +372 605 0770
Hille Peitel
toimistopäällikkö
hille.peitel@medicum.ee +372 605 0730
Andra Õismaa
koulutuskeskuksen johtaja
andra.oismaa@medicum.ee +372 605 0666
Eneli Viirsaar
Sataman Medicumin filiaalin johtaja
eneli.viirsaar@medicum.ee +372 881 1302
Krista Raudam
hygieniahoitaja
krista.raudam@medicum.ee +372 605 0756

Erikoislääkärien osasto

Jekaterina Studzinskaja
vanhempi sairaanhoitaja
jekaterina.studzinskaja@medicum.ee +372 605 0683
Lidia Rändvee
sisäinen lääkäri-kliininen konsultti
lidia.randvee@medicum.ee +372 605 0711

Hallinto-osasto

Ivo Dengo
talouspäällikkö
ivo.dengo@medicum.ee +372 605 0793
Ljudmilla Kornõšova
puhtaanapitopäällikkö
ljudmilla.kornosova@medicum.ee +372 605 0750

IT-osasto

Elli Kohv
IT-osaston esimies
elli.kohv@medicum.ee +372 605 0749

Laboratorio

Natalja Timtšuk
laboratorion johtaja
natalja.timtsuk@medicum.ee +372 605 0670

Äitiysneuvola

Jelena Pikkov
vastaava kätilö
jelena.pikkov@medicum.ee +372 605 0629
Sirje Meeliste
johtava lääkäri
sirje.meeliste@medicum.ee +372 605 0665

Henkilöstöosasto

Olga Liiv
henkilöstöasiantuntija
olga.liiv@medicum.ee +372 605 0784
Ülle Filin
henkilöstöpäällikkö
ylle.filin@medicum.ee +372 605 0819

Kirjanpito

Merle-Ly Rae
kirjanpitäjä
merle.rae@medicum.ee +372 605 0755
Jelena Stranberg
pääkirjanpitäjä
jelena.stranberg@medicum.ee +372 605 0755
Toomas Nurklik
talouspäällikkö
toomas.nurklik@medicum.ee +372 605 0761

Radiologia

Lea Savikov
osastonjohtaja
lea.savikov@medicum.ee +372 605 0808

Asiakaspalvelu

Ruth Allas
asiakaspalvelun johtaja
ruth.allas@medicum.ee +372 605 0612

Kuntoutusosasto

Tiina Maltsev
kuntoutushoidon johtaja
tiina.maltsev@medicum.ee +372 605 0630
Marge Saulus
osastonjohtaja
marge.saulus@medicum.ee +372 605 0630

Tiede- ja kehitysosasto

Natalja Timtšuk
laatujohtaja
natalja.timtsuk@medicum.ee +372 605 0670
Andra Õismaa
koulutuskeskuksen johtaja
andra.oismaa@medicum.ee +372 605 0666
Monika Siemann
tutkimuskoordinaattori
monika.siemann@medicum.ee +372 605 0839

Medicum Perearstikeskus AS
Perhelääkärikeskus

Rekisterikoodi 10644425
Toimilupa L03827
Punane 61, 13619 Tallinn, Viro
sähköposti: perearstikeskus@medicum.ee

SEB Pank AS
IBAN: EE641010220039082018
SWIFT: EEUHEE2X

Arda Paju
sihteeri
arda.paju@medicum.ee +372 605 0662
Anna Tsižikova
hoitotyön johtaja
anna.tsizikova@medicum.ee +372 605 0769
Ksenia Grohotova
vastaava sairaanhoitaja
ksenia.grohotova@medicum.ee +372 605 0769
Tõnis Allik
toimitusjohtaja
medicum@medicum.ee +372 605 0770

OÜ Medicum Dental

Rekisterikoodi 11325219
Toimilupa L03590
Punane 61, 13619 Tallinn, Viro
sähköposti: dental@medicum.ee

SEB PANK AS
IBAN: EE871010220086275014
SWIFT: EEUHEE2X

Lasnamäe Medicum
hammashoito asiakaspalvelu
+372 605 0615
Heidi Mäe
osastonjohtaja
heidi.mae@medicum.ee +372 6050737

OÜ Koduõde

Rekisterikoodi 10827344
Toimilupa L02654
virallinen osoite: Punane 61, 13 619 Tallinn, Viro
toimisto osoite: Tulika 19, 10613 Tallinn, Viro

faksi 650 5095
sähköposti: koduode@medicum.ee

SEB Pank AS
IBAN: EE691010220025939010
SWIFT: EEUHEE2X

Natalija Majevskaja
sihteeri
natalija.majevskaja@medicum.ee +372 650 5092
Jelena Aasloo
vanhempi sairaanhoitaja
jelena.aasloo@medicum.ee +372 650 5094
Aili Külvi
vanhempi sairaanhoitaja
aili.kulvi@medicum.ee +372 650 5094
Ülle Lepiko
sairaanhoitaja-konsultti
ulle.lepiko@medicum.ee +372 650 5094