Gastroenteroloogi tasulised kompleksteenused

Tasulised kompleksteenused

Diagnostilised kompleksteenused maksahaiguste diagnostika ja soole ärritussündroomi diagnostika on uuringute paketid, milliste uuringute läbiviimisel saab selgeks, kas ja milline maksahaigus või soolehaigus patsiendil esineb. Lisaks uuringutele hõlmavad kompleksteenused gastroenteroloogi esmast vastuvõttu, mille käigus küsitleb arst patsienti, teeb esmase läbivaatuse ja korraldab uuringud, ning pärast uuringute tegemist arsti teist ehk korduvat vastuvõttu, mille käigus selgitatakse patsiendile tulemusi. Kõiki uuringuid, mida need kompleksteenused hõlmavad, on võimalik viia läbi ühel päeval.

Maksahaigusele viitavad kaebused

Maksahaigused võivad kulgeda aastaid ilma, et see suuremaid vaevusi põhjustaks. Seetõttu on sageli probleemiks tõsise haiguse (nt hepatiit, maksatsirroos, maksakasvaja) liiga hiline avastamine ja ravima asumine. Maksahaigusele võib viidata raskustunne ülakõhus, enesetunde või välimuse muutus (näiteks väsimus, silmavalgete või naha muutumine kollakaks), aga sagedamini leitakse vereanalüüsist juhuslikult mõne nn maksanäitaja muutus, mis kaebuste puudumisel jäi edasi uurimata. Edasine uurimine on aga kindlasti vajalik, kuna konkreetsest haigusest oleneb ka määratav ravi.

Soole ärritussündroomile viitavad kaebused

Soole ärritussündroom on haigus, mis põhjustab hulka ebameeldivaid vaevusi (alakõhuvalu, kõhugaasid, kõhulahtisus või -kinnisus), kuid kujutab endast healoomulist funktsioonihäiret. Häire diagnoosimiseks kasutatakse välistusmeetodit, st patsienti uuritakse soolehaiguste suhtes, mille puudumisel saab arst kinnitada soole ärritussündroomi diagnoosi ning anda soovitused vaevuste leevendamiseks. Soole ärritussündroom on enamusel juhtudest krooniline haigus, seetõttu on täpne diagnoos ja hea nõustamine eriti olulised.

Tasulist kompleksteenust osutab dr Triin Remmel, vastuvõtule tulemiseks valige gastroenteroloogi tasuline vastuvõtt, registreerida saab läbi digiregistratuuri .