Veresoontekirurgia

Veresoontekirurg tegeleb nii veeni- kui arterihaiguste ning lümfiringe haiguste konsultatsiooni, diagnostika ja raviga. Medicumi veresoontekirurgi poole võib pöörduda nii meditsiiniliste kui kosmeetiliste probleemidega.

Veeniprobleemide raviks on mitmeid võimalusi, sobiva lahenduse pakub arst esmase konsultatsiooni käigus, edasise raviplaani koostamiseks on vajalik veenide ultraheliuuring.

Veenilaiendid (varikoos) esinevad kõige sagedamini säärtel ja reitel, kuid võivad esineda ka kätel. Nende tekke põhjuseks võib olla:

  • pärilikkus
  • pikaajaline püsti seismine (nö seisev töö – müüjad, teenindajad)
  • istuv eluviis
  • rasedus
  • ülekaalulisus

Medicumis pakutavad ravivõimalused:
Skleroteraapia – saab kasutada eelkõige pindmiste veenilaiendite korral, protseduuri käigus süstitakse ravimit veeni ja selle tulemusena veen sulgub ning veri hakkab voolama läbi tervete veenide. Peale protseduuri peab kandma kompressioontooteid (nt sukad, sukkpüksid, põlvikud).

Miniflebektoomia – kasutatakse nähtavate veenikomude puhul. Protseduuril eemaldatakse u 1 mm avade kaudu haige veen, kuna avad on väga väikesed, ei jää tavaliselt jalgadele arme. Kirurg kasutab kohalikku tuimestust. Pärast protseduuri saab patsient koheselt liikuda, kuid peab kandma kompressioontooteid.

Flebektoomia – haigete pindmiste veenide kirurgiline eemaldamine, protseduuri tehakse lokaalse tuimestusega (tumescent anesteesias).

Murettekitavate veenide puhul pöörduge Sadama Medicumi, kus võtavad vastu kaks spetsialisti:

Dr Argo Aru – vaskulaarkirurg
Dr Tiiu Rehe – üldkirurg (fleboloogi pädevusega)

Vastuvõtule saate registreerida registratuuri telefonil 605 0601 või 881 1300 või meie kodulehel digiregistratuuris.